Brak dźwięku, błąd kontrolera HDD


(Dragolice16) #1

Siema.

Ja już nie daję sobie rady. Może zacznę od tego, że w dzienniku zauważyłem te błędy:

a) Źródło: disk - "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D"

b) Źródło: atapi - "Na \Device\Ide\IdePort0 został wykryty błąd parzystości."

c) Źródło: ntfs - "Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:"

1) Uruchomiłem CrystalDiskInfo -> kupa śmiechu, pojawił się komunikat, że nie wykryto żadnego dysku :D. W pierwszym momencie śmiech, ale później kopiowanie wszystkiego w pośpiechu w obawie, że jest to ostatnia szansa na uratowanie czegokolwiek. Następnie uruchomiłem chkdsk c: /f /r. Zaczęło naprawiać, lecz w pewnym momencie się zawiesiło, zrestartowałem.

2) Złapałem płytkę z MHDD i wykonałem skan, znalazło 3 bad sektory więc skorzystałem z opcji remap.

3) Wszystko ok, tylko pierwsze dwa błędy dalej wyskakiwały. Postanowiłem użyć chkdsk c: w trybie tylko do odczytu. Okazało się że ma jakieś problemy i musi je naprawić. Ok, wpisałem chkdsk c: /f /r i reset kompa. Komputer się zrestartował i po POST wyskoczył komunikat: "Błąd ładowania systemu". No ok, to jeszcze jeden restart i pokazało komunikat: "Błąd dysku". Trochę wkurzony odtworzyłem obudowę i po dociskałem taśmę. OK komp wstał, chkdsk się uruchomił lecz pokazał komunikat "ten wolumin nie wymaga sprawdzania" czy coś w tym stylu.

4) No dobra, tylko ja nie mam dźwięku. Błędy w dzienniku już nie wróciły. Sterowniki mam zainstalowane, próbowałem reinstalacji, lecz na nic się to zdało. Wsadziłem nawet zewnętrzną dźwiękówkę na PCI, zainstalowałem sterowniki lecz dalej to samo. Karta to Creative Sound Blast Live! CT4830 i co ciekawe gdy wejdę w panel sterowania i w opcję "Audio HQ" następnie KeyBoard to klikając w klawisze dźwięk jest!! Czyli zarówno jedna i druga karta jest sprawna! Czyli coś jest nie tak w systemie. Usługa windows audio jest uruchomiona i jej uruchamianie automatyczne. Nawet w opcjach poustawiałem, żeby w razie awarii ponownie uruchomić usługę.

Nie chcę formatu, ktoś mi pomoże? W katalogu od chkdsk znajdują się jakieś pliki powiązane z dźwiękiem, wydaje mi się że to jakieś kodeki. Na ten moment karta realteka jest wyłączona.

http://bankfotek.pl/image/1580237.jpeg http://bankfotek.pl/image/1580240.jpeg http://bankfotek.pl/image/1580242.jpeg http://bankfotek.pl/image/1580248.jpeg http://bankfotek.pl/image/1580254.jpeg


(JNJN) #2

Daj zdjęcie z MHDD ze smart dysku funkcja F8 i ze scanu powierzchni F4.

Ale widzę, że chyba dysk do wymiany.


(Semtex) #3

Przed chwilą dostosowałem grafiki, są za duże, regulamin jasno określa dozwoloną wielkość, Ty edytowałeś post i znowu łamiesz regulamin, proszę to poprawić albo wątek zostanie usunięty!


(Dragolice16) #4

Musiałbym podłączać na nowo napęd cd-rom. Smart jest identyczny z tym w CrystalDiskInfo. Skan powierzchni był dobry, 6 zielonych kwadracików, większych opóźnień dysk nie miał, no prócz tych 3 badów. Myślę że te 12 realokowanych sektorów nie ma wpływu na niemożność naprawy mojego problemu. Wiem, że nie jest w idealnym stanie :slight_smile: Błędy w dzienniku zdarzeń związane z dyskiem znikły bezpowrotnie.


(Semtex) #5

Tylko dlatego, że jesteś nowym Userem nie wywaliłem tematu, przestrzegam, ignorowanie zaleceń w przyszłości może się skończyć “żółtaczką”…


(JNJN) #6

No to co chcesz tu robić?, uszkodzony dysk, bałagan w systemie.

Nowy dysk + świeży system, wcześniej konserwacja i sprawdzenie wszystkiego w kompie.


(Dragolice16) #7

Dysk nie jest w pełni uszkodzony! !!

Liczyłem na pomoc co mogło się w systemie posypać, ale nie ma to jak dostać poradę format wszystko załatwi. Dzięki, tyle to sam wiem.

Przepraszam moderatora, nie bardzo wiedziałem co miałem z tymi obrazkami robić, opcji załączniki nie widziałem.


(JNJN) #8

Jak wiesz lepiej?

Jak instalujesz inną kartę muzyczną to należy po poprzedniej zrobić porządek, czyli odinstalować wszystko co z nią związane, wyczyścić system np Ccleanerem i wyłączyć ją w biosie i dopiero instalować kartę PCI.


(Dragolice16) #9

To jest niestety nie prawda, można korzystać z 2 kart dźwiękowych. Wystarczy w ustawieniach wybrać którą chcemy. Było o tym wiele razy. Problem w tym że nie chce mi żadnej wykryć jako urządzenie audio. Jedynie działa odtwarzanie dźwięku MIDI przez kartę Creative (ten keyboard).


(JNJN) #10

Teoria, w praktyce rzadko to działa poprawnie, więc po co sobie utrudniać życie.