Brak dźwięku C-media CMI8738

przychodzi mi na myśl już tylko jedna rzecz - padła elektronika (lub zespoły wejścia-wyjścia)… (choć to dziwne - nie kojarzę takiego przypadku przy dźwięku zespolonym…)

możesz pożyczyć od kogoś kartę dźwiękową ? - mógłbyś wtedy sprawdzić czy ona będzie działać (ale najpierw trzeba w BIOS-ie wyłączyć zintegrowany dźwięk i zainstalować sterowniki od karty)

pomyślałem jeszcze o jednym -> Wyłączyć dźwięk zintegrowany w biosie, USUNĄĆ wpis w “Kontrolerach dźwięku, wideo i gier” (ten dotyczący CMI ), zamknąć (zrestartować) system - i tu ja bym sobie pozwolił mu się odpalić najpierw BEZ włączania dźwięku w biosie …

następnie zamknąć system - odpalić - wejść do bios-u, włączyć dźwięk zintegrowany, zainstalować sterowniki ( winny być na płytce ze sterownikami od płyty głównej :wink: ) i sprawdził jeszcze raz czy działa…

Zrobiłem jak poradziłes. Nawet system od nowa stawiałem dla pewności. Dalej nic. A sprawdzić innej karty nie mogę, bo nie mam żadnych znajomych z oddzielną kartą dźwiękową.

Przykro - wygląda na to, że padł układ dźwiękowy…

Nie jestem w stanie nic więcej wymyślić…

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zakup karty dźwiękowej…

tu: http://.skapiec.pl/site/cat/5/filtr/_0_ … _0_0_0_0_0 masz porównanie cen najtańszych…( choć w Polsce :wink: )

Szkoda. Ale dzięki za starania:)