Brak dźwięku Enemy Territory i wariująca myszka Quake Wars

Witam. Ostatnio mam więcej wolnego czasu, więc postanowiłem trochę pograć. Wybór padł na dwie gry w temacię, ale mam z nimi problemy.

Enemy Territory.

Jeśli mam otwartą jakąkolwiek aplikację wykorzystującą dźwięk, to nie mam dźwięku. Chodzi mi głównie aby działał mi Team Speak 3. Gra pisana jest z czego co wiem pod oss.

Enemy Territory: Quake Wars

Tu już mam większy problem. Myszka w menu gry chodzi normalnie, a w samej grze wariuję. Postać sama mi się kręci do okoła siebie w lewą stronę. Kiedy włączam pod menu. Mogę swobodnie się rozglądać, lecz po wyłączeniu jest to samo.

To jest problem związany z moją myszką USB. Na starej myszce podłączanej do standardowego wejścia wszystko chodziło.

Edit:

Nagrałem filmik jak to wygląda w QW

Vatri91 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Zapomniałem dodać, że w podobny sposób reagują gry z wine. Np w NFSie, auta same skręcają. Po odłaczeniu mych wszystko jest ok. Problem leży po stronie chyba Xorga. Nawet aktualizowałem kernel w swoim ubu do 2.6.35rc3. To samo. Wersję driverów sprawdzałem praktycznie wszystkie. Nie jest to też wina dystrybucji, bo na archu miałem to samo. Sprawdzałem też różne wersje wine. Błagam o pomoc.

Przede wszystkim nie korzystaj z rozwojowego kernela bo możesz się na tym przejechać (2.6.35rc3), w tych wersjach zachodzą często chirurgiczne zmiany które mogą Ci zabić chomika i zjeść kota/psa. Co do wirowania hmmm, sprawdzałeś np. logi /var/log/Xorg.0.log ? Nawet nie wiemy z jakiego distra korzystasz, nic nie podałeś praktycznie. Trzaśnij nam parę logów jak /home//.xsession-errors , /var/log/Xorg.0.log z podłączoną myszką. Nie wiedząc z jakiego distra korzystasz nie wiem jaką wersję xorga masz (a różnice między np. 1.7 a 1.8 są duże).

A co do Enemy Territory to jest jakiś skrypt do tego aby mieć dźwięk na alsa. Na forum ubuntu spotkałem się że ustawienie jakości dźwięku na najwyższy rozwiązuje problem. Naprawdę czasem warto skorzystać z google, http://ubuntuforums.org/showpost.php?p= … stcount=10

Ubuntu 10.04 kernel 2.6.32

Xorg 7.5

nvidia 256.35

Grafika nvidia gtx285

http://rwlabs.com/images/articles/gainw … gb_006.jpg

Myszka

A4Tech XL-740K

http://i258.photobucket.com/albums/hh27 … CI0132.jpg

Na Archu miałem ten sam problem. Użytkowałem go 6 miechów temu.

To chyba normalne. Ja też tak mam w każdej grze.