Brak dźwięku HD w kompie

Witam wszystkich! Zwracam się z prośbą o pomoc do Was ponieważ ja już sobie nie radzę i zrobiłem co mogłem ale dźwięku wciąż brak :cry: Postaram się opisać ocb. Mam kartę graficzną Palita GeForce 9600 GT z wyjściem HDMI, moja płyta główna to Asrock N68PV-GS, system operacyjny to Windows XP proffesional 32 bity z SP3. Do karty graficznej miałem dołączony taki mały kabelek, który z jednej stony ma taką “kostkę” do wpięcia w kartę graficzną a z drugiej strony ma dwa piny (takie jak przy panelu przednim) jeden pin to GROUND a drugi sam nie wiem :wink: ale mniej wiecej wiem gdzie i jak to podłączyć. Po podpięciu kabla HDMI-HDMI do karty i do monitora a następnie podłączeniu tego kabelka do karty graficznej i płyty głównej(dodam, że karta dźwiękowa jest zintegrowana) instaluje sterowniki płyty głównej, a następnie Realteka Audio Driver HD. Po resecie kompa szukam w panelu REALTEKA cyfrowego dźwięku i niestety nie mogę nic zrobić bo wyświetla mi tylko analogowo. Dodam też, że w BIOSie zmieniałem wartości HDMI out na AUTO co miało pomóc ale niestety nie pomogło. Pls jeżeli ktoś się mneij wie=ęcej orientuje albo wie jak to zrobić to pls o jakieś rady, porady bo ja juz “miękne” a nie chce mi sie kompa wieźć do gościa co mi sprzedał kartę :smiley: P.S. Wrzucę kilka zdjęć, które może się na cos przydadzą, może źle podpiąłem ten kabelek (chyba SPIDF się nazywa)

Płyta główna:

pytagwna.th.png

Opis panela do któego właśnie podpinam te PINy. Może jakieś sugestie?

opispanelaprzedniego.th.png

Tak podpiąłem u mnie na płycie:

piny.th.jpg

W ten sposób te kabelki są podłączone do karty graficznej i nie ma innej możliwości(sry za jakość zdjęcia ale się spieszyło):

kostka.th.jpg

Wyłącz zintegrowana karte dzwiekową w biosie.

Po pierwsze ,ściągnij program EVEREST - http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html - zainstaluj ,pomoże Ci przy identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych komputera .

Po drugie - http://www.asrock.com/MB/download.asp?M … PV-GS&o=XP - link do stronki ze sterownikami dla Twojej karty dźwiękowe - przed ich instalacją usuń te które są już zainstalowane ( możesz to zrobić w trybie awaryjnym ) przeczyść system i rejestr CCleaner -em , restart komputera i dopiero ponowna instalacja.

Czy mógłbyś podać linki do opisu tej karty i płyty na stronie producenta?

Trochę zgaduję ale wydaje mi się że ten kabelek powinien być podłączany pod cyfrowe wyjście s/pdif , natomiast ty podłączasz je pod analogowy front panel

Złącze HD Audio na płycie nie ma nic wspólnego z HDMI, to złącze analogowe, do podłączenia gniazd umieszczonych z przodu obudowy. Są dwa standardy, starszy to AC’97, nowszy HD Audio., mają identyczne złącza, choć różne wyprowadzenia.

Tematy :

formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html

dzwiek-nie-dziala-t329797.html?hilit=Realtek%20ALC883

realtek-alc883-brak-dzwieku-t363842.html

podlaczanie-dzwieku-front-panel-t306625.html

Dobra znalazłem tą płytę w sieci i prawdę mówiąc nie mam dobrych wieści.

Aby przez HDMI na karcie usłyszeć dźwięk, należy podłączyć ją cyfrowo przez złącze s/pdif z kartą dźwiękową. Niestety na twojej płycie nie znalazłem takiego wyjścia, czyli teoretycznie aby usłyszeć dźwięk przez hdmi musisz zainwestować w najtańszą nawet kartę muz. posiadającą te wyjście. Najśmieszniejsze że teoretycznie można uzyskać pełne hdemi (obraz + dźwięk) przez wyjście DVI (przejściówka) zintegrowanej karty graficznej.

art678 , zagadza się, teraz to zrozumiałem, masz rację. Wiecie co? Nie trudźcie się już bo logicznie rzecz biorąc dźwięk powinienem mieć bez żądnych wyjść SPDIF, nie muszę go przecież mieć cfrowego. PO podlaczeniu kabla HDMI do karty graficznej obraz mam a dźwięk podłączam za pomocą kabla JACK-JACK, jest to niezależne oddzielne wejście w tym monitorze, po podłączeniu do karty dźwiękowej powinienem mieć dźwięk ale niestety niema i wydaje mi się, że to wina konfiguracji sterownika albo coś. Monitor mam taki http://www.lge.com/pl/spr…v-M2294D-PZ.jsp Jak ktoś ma jakieś inne opcje jeszcze to bardzo proszę. Dodam też, że kupiłem dzisiaj kabel JACK-CHINCH ale niestety brak myślenia i okazało się, że nie włączę w monitorze jednocześnie odbioru obrazu prze HDMI i dźwięku przez wyjście COMPONENT czyli te CHINCH. To tak jak na jednym zwykłym TV chcielibyście obejrzeć TVP1 i TVP2 jednocześnie, czyli opcja podłączenia tego kabla JACK-CHINCH jest nie zda egzaminu. Proszę Was o pomoc może w skonfigurowaniu jakoś REALTEKA i wogóle dźwięku w kompie żeby jakoś zapodawał prze to podłączenie JACK-JACK bo to ma sens i dźwięk wg mnie byc powinien. Czekam z niecierpliwością na Wasze pomysły. POzdro!