Brak dźwięku Hdmi w tv ze zintegrowanej karty graficznej

Witam
Mam taki problem:  Posiadam win 10, GeForce 1060, Tv samsung smart tv i podłączyłam komputer z TV ze zintegrowaną kartą graficzną i nie mam dźwięku  ( płyta główna MSI Mortar B150 - karta graficzna Intel Graphics 530) a jak podepnę kabel pod laptopa wszystko ok, dźwięk jest normalnie.  W ustawieniach TV widnieje Realtek Digital Output i pokazuje tam, że  dźwięk jest a tak naprawdę go nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić, żeby dźwięk był ?

2717217400_1480596198_thumb.jpg

wyłączenie głośników nic nie daje, dźwięku nadal nie ma:

 9986993100_1480596622_thumb.jpg

 

Zrób aktualizację sterownika zintegrowanej karty grafiki 530 z Windows Update lub menadżer urządzeń i PPM i niech szuka steru w sieci i może ruszy.

Edit:

A masz kartę PCIE 1060, to dlaczego tu nie podepniesz HDMI.

 

Coś tu namieszane?

sterowniki są aktualne, do 1060 mam podpięty monitor

No to, tak może nie działać?  ewentualnie podłącz osobno dźwięk z karty muzycznej pod TV.

 

Lub jak monitor i karta ma DVI, to tak podepnij, a HDMI na TV.

nie wiem jak mam osobno podłączyć dźwięk z karty muzycznej pod TV

Nie wiem jakie masz wejścia audio w TV?

 

Albo kabel Jack - Jack, albo Jack - cinch lub inny?

 

 

ale jak podłączam laptopa kablem hdmi ( tam jest graafika intel + nvida ) to dźwięk jest.

To jest inny sprzęt, a to inny.

 

Tutaj wygląda, że tylko karta 1060 obsługuje cyfrowy dźwięk przez HDMI, a integra ma wyłączony lub zablokowany.

 

Wklej scren z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery dźwięku, video i gier.

 

Edit:

 

Zobacz w ustawieniach dźwięku, czy oprócz monitora PL2288 (Nvidia High Definition Audio) - tu dźwięk będzie, wykrywa tak samo TV? (np: Sharp HDMI…)

 

 

3447663200_1481128806_thumb.jpg

 

 

audio.png

menadzer.png

Nie masz sterownika Intela, więc chyba jest dźwięk integry wyłączony.

 

I tak masz dobrze, bo z reguły karta dedykowana 1060 automatycznie wyłącza zintegrowaną.

 

Tak więc nie wiem? może przejrzyj bios płyty, może jest opcja, że obie karty mogą jednocześnie pracować i wtedy doinstaluje się sterownik dźwięku Intela.

 

Masz podane rozwiązania lub szukaj w sieci.

tak było, w biosie musiałam integre włączyć.  no własnie nie mogę znależc sterownika audio do intela ;/

Sterownik do grafiki Intela instaluje również ten sterownik dźwięku - wychodzi z tego, że funkcja dźwięku z integry jest wyłączona lub zablokowana.

 

Bo sterowniki do Intela masz zainstalowane najnowsze? przynajmniej tak twierdzisz?

 

Edit:

 

A daj jeszcze scren z rozwiniętą gałęzią karty graficzne.

tak, pierwszy ss. i nawet wykrywa telewizor