Brak dźwięku i angielski język

Witam!

Wczoraj po raz pierwszy raz w życiu zainstalowałem system operacyjny Windows Xp Professional. Kiedy włączam grę wyskakuj mi jakieś ostrzeżenie a zamiast dźwięku z głośników komputer wydaję dziwne piszczenia. Kiedy chcę z regulować głośność również wyskakuje jakaś informacja po angielsku. Nie instalowałem sterowników. Czy może mi ktoś pomóc?

Jak nie instalowałeś sterowników, to migiem instaluj - najpierw stery do płyty głównej, dalej do karty graficznej, do karty dźwiękowej (wtedy dopiero pojawi się dźwięk), do karty sieciowej, itp. itd.

A pomógłby mi ktoś znaleźć do wszystkiego sterki?

Przeważnie na stronie producenta płyty głównej powinny być stery. Ale jakby co, to podaj nam jakieś dane o komputerze i podzespołach m.in. co to za komp (producent i model), nazwy: płyty głównej, karty graficznej, dźwiękowej, sieciowej i do czego tam jeszcze ci potrzebne.

Komputer to Fujitsu Computers Siemens Esprimo E5615 DT7 - D2464.

Procesor: AMD Athlon 3800+ 2.4 Ghz

Karta Graficzna Nvidia GeForce 6150 LE.

Jak jeszcze coś podać to powiedz. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Zawsze płyty CD ze sterownikami dostaje się razem ze sprzętem, bez względu czy to skrzynia, czy też laptop (choć czasem różnie to bywa ;)). Jeśli ich nie posiadamy, to trzeba dokładnie znać nazwę płyty głównej. Znalazłem instrukcję do takowego sprzętu na stronie producenta, ale nie ma tam zbyt wielu przydatnych danych. Warto zajrzeć do obudowy i poszukać nazwy płyty (zwykle jest w okolicach złącz PCI i jest dobrze widoczna). A sterowniki do grafiki można znaleźć bez większego problemu na stronie http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl.

Czy pomoże screen z CPU-Z?Jak coś to go wklejam. beblogz dzięki za link do sterów karty graficznej.

zdjcie0073z.jpg

Spróbuj wejść na stronę http://pl.fujitsu.com/support/downloads.html i odpowiednio wskazać parametry po napisem “Wybierz produkt”: Personal computers -> ESPRIMO -> ESPRIMO E -> Esprimo E5615. Potem pozostaje już tylko wybrać używany system i zacząć działać. Ponieważ to laptop, to może się okazać, że w sterownikach będą np. różne modele kart sieciowych - wtedy trzeba sprawdzić jak będzie działać całość (jest nawet model opisany jako zintegrowana karta MCP51 na twojej płycie). No i spróbuj też znaleźć najpierw instrukcję czy coś w tym stylu i oczywiście choć kawałek ją przejrzeć, bo czasem się to przydaje.