Brak dźwięku i Error 88780078

Witam. Mam problem. Mianowicie nie mam dźwięku. Dżwięk cały czas chodził, aż do czasu zrobienia przezemnie formata :expressionless: Gdy skończyłem formatować zainstalowałem wszystkie sterowniki i nic. Chciałem włączyć muzykę w Winampie i wyskoczyl błąd “Nullsoft DirectSound Output v.2.47 (d) error” Próbowałem już ściągać ze strony producenta sterowniki, reinstlowac je i te które były dołączone do komputera , a także wykonywałem polecenia, które były już pisane na forum. Niestety nic nie pomgło i dżwieku nie ma. Moja płyta to GIGABYTE GA-P31-DS3L, a karta dźwiękowa jak się dowiedziałem z programu EVERST to Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] i jest ona zintegrowana. Dodam, że w Menedżerze Urządzeń nie widać tej karty. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowałeś ? -> TUTAJ - po instalacji uruchom ponownie komputer.

Sterowniki do karty dźwiękowej -> TUTAJ - po instalacji uruchom ponownie komputer (jeżeli instalowałeś wcześniej sterowniki do karty dźwiękowej, to przed instalacją tych, odinstaluj poprzednie START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy)

Po instalacji sterowników zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Zrobiłem tak jak napisałeś po kolei i niestety nic nie podziałało błąd nadal wyskakuje, dźwięku nie ma. :?

sasiw , pobierz ten sterownik.

Wypakuj archiwum.

Wejdź w Menadżer Urządzeń -> rozwiń “Kontrolery dźwięku” -> Twoja karta dźwiękowa (prawdopodobnie jest przy niej znak zapytania, bądź wykrzyknik) -> prawym przyciskiem myszy, wybierz “Aktualizuj sterownik” -> zaznacz “nie tym razem”, Dalej -> “Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji”, Dalej -> “Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania”, Dalej -> przycisk “Z dysku” -> przycisk “Przeglądaj” i wskaż plik *inf z pobranego wcześniej wypakowanego archiwum.

Może być potrzebne ponowne uruchomienie komputera.

Problem w tym, że jak już pisałem mojej karty dźwiękowej w Menedżerze Urządzeń nie widać …

Edit: Ok, dżwięk już chodzi. Zainstalowałem inny system i działa jak należy dzięki za pomoc i dobre chęci :smiley: