Brak dźwięku i urządzeń na laptopie

Witam.

Posiadam laptopa Toshibę Satelite l300. Karta dźwiękowa realteka. Po kilku problemach z vistą postanowiłem zainstalować windowsa 7 ultimate 64x bit. I tutaj problem. Po pobraniu i zainstalowaniu sterowników nie ma dźwięku. Nie ma nawet zainstalowanych tych sterowników. Wchodzę w menadżer urządzeń i nie wyszukuje mi tej karty. Sprawdzam w programie everest ultimate też jej nie ma. Laptop nie był rozkręcany ani nic podobnego. Proszę o szybką pomoc. ![-o<

Nie jestem pewien ale z tego co pamiętam to L300-ST2501.

Sterowniki się instalują, później robi się restart komputera, a gdy się włączy jest tak jak przed rozpoczęciem instalacji, nie ma sterowników. Ale jest jedna rzecz o której nie powiedziałem na pasku zadań jest biała ikonka głośnika z białym krzyżykiem na czerwonym tle, jak na nią najadę pisze " brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio"

Wychodzi na to, że Twój komputer nie lubi 64-bitów ;]

Na pewno ściągnąłeś i zainstalowałeś to:

Driver

Sound

Realtek Audio Driver for Windows 7 (32/64)(v6.0.1.5904; 09-04-2009; 69.55M)

??

Jeśli tak - to jeszcze małe pytanko: a sterowniki od chipsetu też zainstalowałeś ? Ponadto na stronie producenta znajduje się jeszcze patch do wprowadzenia do rejestru …

Chipsety wgrane. Sterowniki do dźwięku te same. A możesz podać link do tych patchów?

http://www.przeklej.pl/plik/menadzer-pn … 668e4eo3sp nie ma tego paska więc nie rozwinąłem. W panelu sterowania nie ma menadżera.

Typ systemu na pewno 64 bity. Model pisze tylko l300-223