Brak dźwięku Intel 82801DB ICH4-AC'97 Audio Controler [A-1]

Witam

Szukałem już na różnych forach i próbowałem wielu rozwiązań, ale nic nie podziałało. Chodzi o to, że po zainstalowaniu Windows XP Home Edition SP2 nie mam dźwięku. Gdy chcę uruchomić muzykę w winampie wyskakuje komunikat:

“Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code : 88780078”

Nie ma też ikony do sterowania głośnością dźwięku. Instalacja różnych sterowników i poprawek do SP2 też nie pomogła. Usługa Windows Audio jest uruchomiona. W dxdiag w zakładce dźwięk na dole jest informacja:

“Nie znaleziono karty dźwiękowej. Aby ją odnaleźć, zainstaluj sterownik dźwięku dostarczony przez producenta sprzętu.”

Czy to może być wina DirectX?

Kilka informacji z Everesta:

Proszę o pomoc, bo po godzinach prób rozwiązania mojego problemu jestem w kropce i nie mam zielonego pojęcia co zrobić. Z góry dziękuję za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam

error-code-88780078-t166792.html

Zanim zainstalujesz sterowniki to :

Albo instalujesz Win XP SP3 (doinstalowanie sp3 raczej nic nieda)

Albo do Win SP2 trzeba doinstalować UAA (ze strony Microsoftu)

Goomish ten temat już przeglądałem i nie znalazłem tak rozwiązania, ale dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Darek a co to jest to UAA?

Dla D1740-A - Device Driver - AC97 - Emp202 ICH4

: D1740-C - Device Driver - AC97 - ALC655 ICH4

http://support.ts.fujitsu.com/com/suppo … loads.html

Mysz 1 sterowniki audio z tej strony nie działają. W sumie to jak wybieram model komputera i chce zainstalować te sterowniki audio to przy instalacji wyskakuje mi komunikat:

Driver not found! Reboot your system and, run this setup again.

Drugie co ściągnąłem to 4 pliki:

  • stac97.cat

  • stac97.cpl

  • stac97.inf

  • stac97.sys

I chodzi o to, że zupełnie nie wiem co mam z nimi zrobić.

Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu to bardzo proszę o pisanie swoich propozycji.

Sterowniki Chipsetu masz zainstalowane ? .

Mysz 1 dziękuje Ci bardzo za pomoc :slight_smile: zainstalowałem sterowniki chipsetu, później sterowniki audio i działa prawie wszystko :smiley: prawie, bo jak chce otworzyć regulacje głośności to wyskakuje komunikat:

Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenie miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorie Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt.

Działanie tego programu zostanie teraz zakończone.

Jakieś rady na rozwiązanie tego problemu? :slight_smile:

EDIT:

Poszperałem trochę i znalazłem rozwiązanie :wink: usługa Windows Audio znowu mi się wyłączyła :slight_smile: już wszystko jest ok, temat można zamknąć. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.

witam moglby mi ktos pomoc? Nie umiem znalezc sterownikow do karty dziwekowej Intel 82801DB ICH4-AC’97 Audio Controler [A-1] wogole nie mam dziekow nie slychac ich :frowning:

Moja plyta gówna to Asus P4P800 SE (5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

bylbym wdzieczny za odpowiedz :slight_smile:

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … Down=false

Wypróbuj te stery

Włanczam te stery i idze instalacja, potem wlancza sie “begin to install” dojdzie tak do połowy i komp sie restuje :oops: potem nic sie nie wlancza :frowning:

Dodane 18.02.2010 (Cz) 19:05

Czy moglibyscie mi pomóc ?? Juz nie moge wytrzymac bez dzieku… :frowning:

a moglibyscie mi znalezc sterowniki ?!

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego -

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera UHAHA

Nazwa użytkownika Maciosiek

Płyta główna:

Typ procesora Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Nazwa płyty głównej Dell OptiPlex GX260

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale-G i845G

Pamięć fizyczna 502 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Phoenix (09/24/02)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Intel 82801DB ICH4 - AC’97 Audio Controller [A-1]