Brak dźwięku, komputer nie wykrywa nawet urządzeń audio

Witam,

Posiadam dość stary komputer (rocznik 2004), którego to używam awaryjnie w razie pobytu nowszego w serwisie. Niestety od jakiegoś czasu zupełnie nie odtwarza on dźwięków (wielokrotnie miał zmieniane podzespoły, a zanik dźwięku nastąpił po kilku(nastu) formatach, choć nie dam głowy że właśnie przez oczyszczanie dysku ze zbędnych plików).

Problem polega na tym, że w:

Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio wyświetla się “brak urządzeń audio”.

Start > Programy > Akcesoria > Rozrywka > Regulacja głośności wyświetla error: “Nie ma dostępnych urządzeń miksujących. (…)”.

Próbowałem coś zrobić według

poradnika lecz nic to nie dało.

Kompletnie nic się nie odtwarza - nawet dźwięki systemowe. Ani na głośnikach, ani na słuchawkach. Mikrofonu też nie wykrywa - czy podłączę go z przodu obudowy czy z tyłu, nie widzi go!

Mój system to Windows XP. Everest pokazuje, iż posiadam kartę dźwiękową: Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3]. Niestety na stronie Intela nie znalazłem żadnych sterowników, a jedynie jakieś bezwartościowe pliki PDF. Użyłem opcji szukaj, lecz nic ciekawego nie znalazłem. Szukałem też w temacie pt. “baza sterowników” - bezskutecznie.

Proszę o pomoc! Pilnie potrzebuje dźwięku, a nie wiem jak się za to zabrać…

Wystarczy, że ściągniesz zwykłe sterowniki do ac,97 zainstalujesz i powinno śmigać

Link do pobrania: http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-AC9 … 21169.html

Niesamowite, ale działa! Dzięki!