Brak dzwieku linux ubuntu 10.10

Witam,

Od kilku lat przynajmniej raz na rok próbuje zainstalować ubuntu na swoim kompie. Nigdy mi się to w pełni nie udało bo albo nie chcą mi się aplikacje zainstalować bo jakieś tam błędy wywala albo problemy z internetem, albo tak jak dziś nie mam w ogóle dźwięku. Postanowiłem, że się nie poddam i wreszcie zorbie tak żeby ten linux jakoś hulał i mógł go w pełni wypróboować. Jeśli chodzi o ten dźwięk to problem wygląda tak, że kartę dźwiękową mi wykrywa, wszystkie suwaki są na maxa, ale cisza jak w grobowcu. Kiedyś próbowałem zaisntalować te starszą wersję chyba 8 jeśli dobrze pamietam i dźwięk był ale na tych nowszych czyli 10.10 ,11.4 czy 11.10 dźwięku nie ma. Tak więc jeśli ktoś będxie chętny to prosiłbym o pomoc.

Przede wszystkim - próbuj z 11.10 lub 10.04. Inne nie są wspierane.

Ważne jest, byś podał czy masz laptopa. Jeśli masz stacjonarny, to ile masz kart dźwiękowych i jakie to karty?

Jeśli masz laptopa, czy masz HDMI i jaką masz kartę?

Nie zainstalujesz oprogramowania przez internet nie mając internetu - może pokazać błędy.

Błędy przy instalowaniu aplikacji to calkiem osobny problem zdarzyło mi sie to jeszcze na linuxie ósemce. Jeśli chodzi o internet to zmieniłem router i wszystko jużdziala

Komputer mam stacjonarny a karta dzwiekowa jest zintegrowana z plyta glowna asus P5KPL-AM. Jesli chodzi o wersje linuxa to probowalem 10.10, 11.04 i 11.10 i na zadnym nie mam dziwkeu.

Nie ma czegoś takiego jak Linux 8.

Podaj wynik polecenia

lspci

No to najprawdopodbniej byl to linux 9

sebestia , nie ma czegoś takiego jak Linux 9.

Chyba, że chodzi Ci o Ubuntu, ale Ubuntu to nie jest jedyny GNU/Linux i ma inną numerację wersji od jądra Linux.

Jak na razie jest chyba linux 3.1.6 (stabilne), nie myl oznaczenia konkretnej dystrybucji (np. openSUSE,Debian, Ubuntu itp.) z samym jądrem linux.

http://kernel.org/ - najlepsze źródło kerneli i informacji o ich wersjach