Brak dźwięku MSI CX640DX

Witem, pisze tu bo mam problem (ponowny) z dźwiękiem w laptopie. Problem polega na tym, że ów dźwięk po prostu znika. Czy to gra muzyka, czy leci jakiś film. Znika po jakimś czasie, po 2,5,10 min, różnie. Zauważyłem natomiast, że gdy włączona jest przeglądarka (Firefox) to dźwięk ginie momentalnie (zdarza się, że nawet po 5 sec). Gdy podłączę słuchawki i od razu odłączę to dźwięk natychmiast wraca (na jakiś czas). Na słuchawkach jest ok, dźwięk nie znika. Stało się to z dnia na dzień, tak jak poprzednio. Zmiana sterowników czy ponowna instalacja Windowsa nic nie daje, jest to raczej problem sprzętowy. Laptop był w serwisie z tym problemem jakieś pół roku temu, działał aż to teraz. W dokumentach od serwisu msi była informacja o naprawie płyty głównej. Szukałem kontaktu do msi polska, ale od chyba jakiegoś czasu na stronie internetowej nie ma opcji, żeby skontaktować się z serwisem, albo ja nie umiem jej znaleźć (około rok temu była jeszcze taka możliwość). Czy ktoś z was może orientuje się czy taka naprawa płyty głownej jest w ogóle opłacalnai podać jakiś kontakt do zaufanego serwisu? Pozdrawiam

Znalazłem tylko takie namiary na stronie MSI http://pl.msi.com/about/contact-us/

 

Co do znikania dźwięku, to możesz poszukać nowszych sterowników na stronie producenta lub programem Driverbooster.

Dzięki na odpowiedź. Właśnie najgorzej z tymi namiarami do MSI. Jeszcze rok temu było wszystko ok, można było np. wypełnić formularz kontaktowy i serwis odpisywał na e-mail a teraz nie ma takiej opcji nawet.

 

Zmiana sterowników nic nie daje. To jest problem ze sprzętowy. Dużo ludzi ma ten sam problem dokładnie z tym modelem laptopa i niestety rowiązania brak.

Możesz się jeszcze zastanowić nad zakupem karty dźwiękowej na usb, minusy to konieczność posiadania słuchawek/głośników, brak możliwości używania wbudowanych.

Jak podłączę słuchawki czy głośniki zewnętrzne to dźwięk działa prawidłowo, także zakup karty raczej jest zbędny. Ale takie rozwiązanie niestety nie wchodzi w grę.

 

Czyli, wygląda na problem sprzętowy od gniazda do głośników i żadne stery tu nie pomogą.

 

Raczej tak, pozostaje tylko naprawa w jakimś serwisie. Nie wiem tylko czy będzie mi się to opłacało i czy po naprawie problem się znowu nie pojawi. Po naprawie w seriwise MSI dźwięk działał prawidłowo ponad rok.