Brak dźwięku na kompie po formacie

Witam,

2 dni temu miałam formatowany komputer. Początkowo wszystko było okej,dźwięk działał idealnie( na pewno mogłam odtwarzać muzykę), dźwięku w filmach nie sprawdzałam, bo nie było takiej potrzeby. Dzisiaj próbowałam odtworzyć film i dźwięku nie ma. Niezależnie od odtwarzacza ( próbowałam best palyera, gom playera,windows media playera) nie działa dźwięk w filmie i podczas odtwarzania muzyki. ( filmiki np. na youtube też są bez dźwięku)

Próbowałam instalować K-Litle Codec Pack, ale to nic nie dało, odinstalowałam więc.

Czy jest to kwestia np. sterowników karty dźwiękowej, które nie zostały zainstalowane po formacie?

Gdy otwieram program Gom player pojawia się komunikat: “this system does not have sound devices or sound devices does not installed properly.”

Bardzo proszę o pomoc i ewentulane instrukcje.

Gdzie mam np. sprawdzić jaką mam kartę dźwiękową?

Acha, i jeszcze gdy wchodzę w panel sterowania->dźwięki i urządzenia audio to pojawia się komunikat: brak urządzeń audio.

Czy oznacza to ,że głośniki nie są zainstalowane?

Z góry serdeczne dzięki.

Pewnikiem… co to za karta muzyczna (ewentualnie płyta główna jak zintegrowana)?

Często brakujące sterowniki można zainstalować razem z aktualizacjami korzystając z:

http://update.microsoft.com/microsoftupdate

Pod warunkiem że ma się legal windows :slight_smile: Podaj dane co to za dźwiękówka albo płyta główna

Chłopaki, dzięki za pomoc, ale już sprawa załatwiona;) Trza było zainstalować Realtek AC97 Driver. Ale i tak wielkie dzięki za zaangażowanie! :slight_smile: