Brak dźwięku na win 10

Godzine temu dźwięk działal, zostawiłem kompa żeby pobierał się starcraft, samemu poszedłem biegać na bieżnie. Wracam 15 minut temu i dźwiek nie działa, nie ma żadnego, nic. Ani systemowego, ani youtube, nic.

Nie korzystam z żadnych głośników ani wejść audio, bo mi się popsuły, do dziś godzine temu korzystałem z głośnikow wmontowanych w laptop. MSI GL73 8SD.

Tak poza tym, gdy podebne słuchawki bluetooth to dźwięk jest, więc chyba to raczej nie wina sterownika…

RATUNKU.

Sprawdź najpierw. Odinstaluj sterownik audio w Menedżer urządzeń i uruchom ponownie komputer. Zobaczymy. Napisz co

Które konkretnie?

EDIT/ dobra, usunąłem wszystkie, uruchomiłem ponownie komputer, dalej nie ma dźwięku, a sterowniki w Menederze urządzen przywróciły się jak w powyższym obrazku,

Sprawdzałeś czy w urządzeniach odtwarzających “speakers” nie zostały wyciszone/wyłączone. Słuchawki mogą działać bo ich głośnością steruje inny suwak tak samo jak innym suwakiem steruje się głośniki wbudowane w laptop (przynajmniej w moim tak jest). Sprawdź czy na przykład nie zaktualizowały się sterowniki karty która wyciszyła wbudowane głośniki lub je na przykład wyłączyła.

U mnie to samo. Laptop MSI , po aktualizacjach ostatnich “zniknął dzwięk” … pojawiły się za to jakieś dziwne głośniki Nahimic Mirroring Device w systemie … pogłośnione na max , ale nic nie gra… to samo mikrofon , także przestał działać

Miałem to samo parę dni temu, też laptop MSI. Zrobiłem tak:

  • usunąłem sterownik z menedżera dźwięku,
  • usunąłem sterownik z dodaj/usuń programy,
  • zresetowałem komputer,
  • zainstalowałem oryginalny sterownik który mam na recovery, dostarczony z laptopem,
  • działa

Też kombinowałem chyba z godzinę dlaczego nie chce to załapać, ale w takiej kolejności zadziałało.

Tak, też odinstalowałem wszystkie sterowniki, ale nie instalowałem nic z oryginału, tylko za pomocą IObit Software Updater Driver Boster ściągnąłem na nowo i jest ok. Temat mozna zamknac.

Najpierw wyłącz automatyczną instalację sterowników z Windows Update: Start -> Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Urządzenia i drukarki -> Klikasz Prawym Przyciskiem Myszy na swój Komputer wybierasz “Ustawienia instalacji urządzeń” i Wybierasz “nie”.

Następnie:

Zamiast używać wątpliwej jakości “boosterów” polecę ci TO:
https://sdi-tool.org/download/