Brak dźwięku na XP

Po formacie dysku i przeinstalowaniu windowsa nie działa mi dźwięk. Moja płyta główna to chyba ASUS:A7U(lub V) 333, a karta dźwiękowa S.B. 5.1 LIVE. Proszę o w miarę szybką pomoc.

Sterowniki do karty dźwiękowej zainstalowałeś?

Możesz to zrobić automatycznie --> TU

Trzeba zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej

Zainstaluj najnowsze sterowniki, ściągniesz je ze strony producenta:

http://pl.europe.creative.com/support/downloads/welcome.asp?nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&action=next&MainCategory=1&SubCategory=206&Product_ID=50&Product_Name=Live%21+5.1&x=42&y=7

Pozdrawiam

Krzych

Problem jest taki, że kiedy je pobrałem tutaj. Pokazał mi się komunikat

komcr9.jpg

Bo ty pobrałeś sterowniki z 2001 roku, to co się dziwisz. Ściągnij te co Ci napisałem. Powinno zadziałać.

Pozdro :wink:

Po zainstalowaniu sterownika podanego przez Krzycha wyskakuje okienko

kom1ca3.jpg

To nie wiem co to może być… Jeżeli rzeczywiście masz Sound Blaster 5.1 Live, to powinno śmigać. A jakiego ty systemu używasz: nie jest to czasem Media Center?

Odinstaluj ponownie ( w trybie awaryjnym ) i zainstaluj te nowe co podał Krzychu:)

W pierwszym ostrzeżeniu systemowym masz napisane, że nie została wykryta zamontowana karta dźwiękowa Sound Blaster Live. Sprawdź w Menedżer urządzeń - Kontrolery dźwięku, czy nie ma tam jakiegoś żółtego znaku zapytania. Jeżeli jest, to podaj dokładnie przy jakiej pozycji.

Mam XP po zainstalowaniu innego pliku z tego samego linku pisze, że nie wykryło tej karty na moim kompie…

Właśnie jest żółty znak zapytania

To odinstaluj go… Prawy klik nacisnij na niego i odinstaluj… Powinno być…

Reset, i zainstaluj nowe stery…

Ale skąd mam je wziąć?? (wykrywa kontroler multimediów audio…)

Ale co wziąść… ? Sterowniki, przeciez chyba sciągałeś…?? To masz na dysku… Wypakuj i po resecie wgraj…

Odinstaluj to… Nacisnij na to raz i pozniej prawym kliknij i nie wiem powinno być odinstaluj, jesli nie ma to chyba jest coś takiego jak własności i tam bęzie… Poszukasz w tych zakładkach

masz kartę Sb live 5.1 digital (sb0220)lub model (sb02…)może być do 09 i te karty nie są wspierane przez creativa.Musisz poszukać po różnych forach ja też miałem z nią same problemy (zmieniłem)ale na pewno coś znajdziesz.Anie masz do niej sterów na płytce??

asmax , przed instalacją sterowników do karty dźwiękowej NALEŻY najpierw zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej. Zrobiłeś to ?

Jeżeli nie, to pobierz i zainstaluj ten sterownik do płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej.

LOL Zainstalowałem z Windows Live Update i mi wszystko działa :slight_smile: Dzięki za pomoc i za linki…

Nie ma za co, od tego jest to forum :wink:

Pozdrawiam i Wesołego Alleluja.

Krzysiek