Brak dźwięku na zintegrowanej karcie dźwiękowej

Witam mam płytę główną gigabyte ga-k8ns rev. 2.0. Dolega jej totalny brak dźwięku, sterowniki mam ze strony producenta a podłączone też wszystko ok, żadnych błędów windows nie wykrywa. Na płycie na miejscu gdzie można przedni panel podłączyć (f_audio) mam zworki. W manualu jest napisane tylko o tym że te zworki mają być wyjęte jeśli chce podłączyć przedni panel (logiczne), ale nic nie ma o tym po co one są.

Jaki system? Jak XP to czy z SP3?

XP SP3, zainstalowałem teraz te sterowniki i dalej nic. Myślę o tym żeby się pobawić tymi zworkami.

Zainstaluj te

ftp://download.gigabyte.ru/driver/mothe … k_whql.exe

Miałem je wcześniej i nie działają.

Zainstaluj najpierw te

ftp://download.gigabyte.ru/driver/mothe … s_2kxp.exe

Następnie restart i te wcześniejsze

ftp://download.gigabyte.ru/driver/mothe … k_whql.exe

Na ubuntu livecd też nie działa. Spróbujęz tymi sterownikami wyciągnąć te zworki a jak to nic nie da to zainstalować te sterowniki.

Jak podłączasz pod przedni panel to musisz go podłączyć do budowy jak z tyłu te zworki nie mają żadnego znaczenia. Zobacz jeszcze w biosie czy masz włączoną kartę dźwiękową w zakładce Integrated Peripherals AC97Audio czy jest na auto.

Tak jest zaznaczone na auto, kartę wykrywa i dźwięk gra ale ani na słuchawkach ani na głośnikach go nie słychać. Nie działa też mikrofon. Tak jak by nie wykrywało urządzeń podłączonych do wejść.

Problem gdzieś w ustawieniach. Wejdź w Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio. Zobacz czy czasem nie masz zaznaczone wycisz. Zakładka Audio zobacz jakie masz ustawione urządzenie domyślne.

Sprawdzałem już takie rzeczy.