Brak dźwięku na zintegrowanej karcie Realtek AC'97 for VIA

Witam. Mam następujący problem: Od wczoraj nie ma dźwięku, mam zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek AC’97 for VIA, sterowniki zainstalowane, w Menadżerze Urządzeń wydaję sie być wszystko ok (To urz. działa poprawnie), W BIOS’ie karta jest włączona ( Enabled), dźwięku nie ma na obu Windowsach jakie mam zainstalowane, czyli XP i Vista. Nie mam pojęcia co mogło się stać. Jak mogę sprawdzić czy karta uległa uszkodzeniu? Gdzie szukać przyczyny? Pozdrawiam!

Czy masz głośność ustawioną na MAX, może dźwięk jest podawany na złącze cyfrowe, a może zainstalowałeś jakiś program/urządzenie ostatnio, uaktualnij BIOS.

Jeśli nie pomogło to co pisał DraaK Spróbuj jeszcze raz zainstalować sterownik od samego początku na obu windowsach.

Zrobiłem wszystko to co sugerowaliście, oprócz update biosu, nie mogę znaleźć update. mój BIOS to Phoenix - Award BIOS v6.00PG. Niestety bez efektów.

Jest taka możliwość, że karta uległa uszkodzeniu, a w systemie pokazuję, że wszystko jest ok?

prosty test. Jak wlaczysz winampa muzyka normalnie dziala? sprawdz czy masz podlaczone prawidlowo glosniki:)

wiem ze to banalne porady ale uwierz mi czasem sie cos takiego zdazy jak kabelek :slight_smile: sam mam subufer (czy jak to sie pisze ;p) po biurkiem i zdazy mi sie go z kopyta pociagnac ;p i kabelek sie wypnie :stuck_out_tongue:

odpalam Winampa, wskaźniki pokazują, że muzyka gra, ale na słuchawkach nic nie slyszę. Dla pewności, że to nic z kablami podłączyłem słuchawki.

Jak sprawdzic czy karta jest uszkodzona? Moze kondensatory? Gdzie tego szukac? Plyta glowna to:

MSI PM8PM-IL

7222.jpg

Pełna specyfikacja koputera:

Obudowa Microstar AIR XL

Płyta Główna MSI PM8PM-IL

Procesor INTEL CELERON D 3.06 GHz 64-bit + 9cm Cooler

Karta Graficzna GeForce Ti 4 4200 128MB

Dysk Twardy 160GB - Seagate Barracuda 7200.9 SATA

Pamięć Ram 512MB DDR2 Infineon 533MHz

Karta Dźwiękowa Realtek ALC655 @ VIA VT8237R plus (6-kanałowa)

Karta Sieciowa VIA VT6106L (Rhine III 10.100Mbps Fast Ethernet)

DVD-RW SONY DW-Q28A Dual Layer

Zasilacz FORTRON SOURCE 350W (FSP350-60MDN Rev.A)