Brak dzwieku - nic nie działa!

(Godzil666) #1

czesc

czytałem juz tysiac tematów na ten temat ale nic nie pomaga.

W winampie pokazuje mi błąd "Nieprawidłowy sterownik DirectSound..."

Patrzyłem w panel sterowania->urzdzenia audio i system nie widzi żadnych urzadzen do odtwarzania.

W BIOSie niby jest wszystko właczone.

Stalo sie tak po formacie, zainstalowałem Windowsa XP "black edition v7" z SP3

Sterowniki chipsetu płyty glownej i karty muzycznej wgrałem, najnowsze.

Mam karte Gigabyte GA-M61SME-S2

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... s2_2x.html

to zintegrowana karta realteka.

spradzałem też te poprawki Realteka kb888111 ale na SP3 one nie chodzą.

Co jeszcze moge zrobic?

edit

oczywiscie dziweku nie ma w ogole, nie tylko w winampie. Kodeki najnowsze rowniez instalowałem, directx 9 i najnowsze bilbioteki też. Bardzo prosze o pomoc!

(Neon1992) #2

A może to wina tej przeróbki "Black Edition v7"?

(Godzil666) #3

Też tak myslałem jednak nie mam pewnosci co do tego, czy dzwiek chodził przed formatem bo własciwie kupilem go uzywanego i odrazu robilem format, nie mialem wczesniej jak sprawdzic dzwieku. Chyba zrobie znow formata, wgram normalnego Windowsa z SP3 i wszystko na nowo powgrywam, bo innej mozliwosci nie mam. Wtedy przynajmniej wyklucze mozliwosc ze to black edition zawinił.

(XMan) #4

Jeżeli masz SP3 to musisz zainstalować UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version ).

Link oraz prawidłowa instalacja w tych tematach :

formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html

dzwiek-nie-dziala-t329797.html?hilit=Realtek%20ALC883

Najpierw zainstaluj odpowiednie sterowniki do chipsetu swojej płyty głównej - Chipset.

Niestety nic więcej nie mogę pomóc ponieważ podana strona z płytą u mnie nie działa - od dłuższego czasu są problemy ze stroną GIGABYTE.

Nie wiem również jaką masz kartę dźwiękową ?

Prawdopodobnie będzie to Realtek ALC883 - dokładnia taką mam :slight_smile:

Najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej : http://www.softmania.pl/program-1351-re ... ver.html#m

Przeczytaj dokładnie to co jest w tematach.