Brak dzwieku - nic nie działa!

czesc

czytałem juz tysiac tematów na ten temat ale nic nie pomaga.

W winampie pokazuje mi błąd “Nieprawidłowy sterownik DirectSound…”

Patrzyłem w panel sterowania->urzdzenia audio i system nie widzi żadnych urzadzen do odtwarzania.

W BIOSie niby jest wszystko właczone.

Stalo sie tak po formacie, zainstalowałem Windowsa XP “black edition v7” z SP3

Sterowniki chipsetu płyty glownej i karty muzycznej wgrałem, najnowsze.

Mam karte Gigabyte GA-M61SME-S2

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … s2_2x.html

to zintegrowana karta realteka.

spradzałem też te poprawki Realteka kb888111 ale na SP3 one nie chodzą.

Co jeszcze moge zrobic?

edit

oczywiscie dziweku nie ma w ogole, nie tylko w winampie. Kodeki najnowsze rowniez instalowałem, directx 9 i najnowsze bilbioteki też. Bardzo prosze o pomoc!

A może to wina tej przeróbki “Black Edition v7”?

Też tak myslałem jednak nie mam pewnosci co do tego, czy dzwiek chodził przed formatem bo własciwie kupilem go uzywanego i odrazu robilem format, nie mialem wczesniej jak sprawdzic dzwieku. Chyba zrobie znow formata, wgram normalnego Windowsa z SP3 i wszystko na nowo powgrywam, bo innej mozliwosci nie mam. Wtedy przynajmniej wyklucze mozliwosc ze to black edition zawinił.

Jeżeli masz SP3 to musisz zainstalować UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version ).

Link oraz prawidłowa instalacja w tych tematach :

formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html

dzwiek-nie-dziala-t329797.html?hilit=Realtek%20ALC883

Najpierw zainstaluj odpowiednie sterowniki do chipsetu swojej płyty głównej - Chipset.

Niestety nic więcej nie mogę pomóc ponieważ podana strona z płytą u mnie nie działa - od dłuższego czasu są problemy ze stroną GIGABYTE.

Nie wiem również jaką masz kartę dźwiękową ?

Prawdopodobnie będzie to Realtek ALC883 - dokładnia taką mam :slight_smile:

Najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej : http://www.softmania.pl/program-1351-re … ver.html#m

Przeczytaj dokładnie to co jest w tematach.