Brak dźwięku płyta gł. ASRock M3A770DE Windows 7 oraz XP

Witam. Kilka dni temu słuchałem muzyki (zestaw satelity + center sub) po czym zaczął grac tylko 1 głośnik i sub. Więc wpiąłem słuchawki - nie zadziałały. Więc znów głośniki, restart komputera - działa. Aż do następnego włączenia. Teraz nie słyszę już nic. Próbowałem chyba wszystkiego…

-odinstalowałem sterowniki od dźwięku później ccleaner, restart, pobrałem nowe ze strony producenta i zainstalowałem

-sprawdzone w menedżerze urządzeń czy wszystko ok (nie wywala błędów - wszędzie “to urządzenie działa poprawnie”)

-regulacja głośności ok (nic nie jest wyciszone)

-w programie VIA Audio HD Deck również wszystko jest full

-bios (OnBoard HD) wszedzie auto lub enabled

-wgralem nawet testowa wersje windows 7 (30 dni), nowy dx11 oraz nowe sterowniki dzwieku do win7 32bit

-w dxdiag na win xp (z dx9.0c) po teście DirectSound pokazywało błąd: Wyniki testów modułu DirectSound: Wystąpił błąd w kroku 19 (Weryfikacja oprogramowania przez użytkownika): HRESULT = 0x00000000 (kod błędu)

natomiast w dxdiag na win7 (dx11) nie znalazłem opcji testu DirectSound.

Zauważyłem że gdy podłącze jack od słuchawek czy od głośników z tyłu (w zielone wejście-FrontSpeaker) pokazuje że jeszcze podłączono niebieskie-LineIn, różowe-Microphone, czarne-BackSpeaker więc tak jakby wyszukuje 4 a podłączone jest 1. Podobnie gdy podłącze w inne wejście lub na przednim panelu. Zawsze pokazuje 2 3 więcej niż potrzeba. Gdy włącze muzykę w winampie czy to win media player normalnie sie ładuje, sa wizualizacje linia obok głośniku na pasku startu faluje więc tak jakby ta muzyka jest ale jej nie słychać…

Nie mam już pojęcia co dalej. Miał ktoś podobny problem ? Mogę coś jeszcze sprawdzić ? Prosze o pomoc…

Pozdrawiam, Dawid.