Brak dźwięku - płyta główna GIGABYTE GA-81945GZME-RH

Witam mam problem z dźwiękiem otóż posiadam GIGABYTE GA-81945GZME-RH i nie mam głosu najnowsze sterowniki zainstalowałem reinstalacja systemu nie pomogła inne głośniki słuchawki też nie działają chociaż Sterownik Realtek widzi podłączony sprzęt mimo wszystko nie ma głosu widac sprzęt lecz nic nie moge z tym zrobić pomocy wysiadam próbowałem instalować łatkę KB888111 niestety i wyskakuje bład o nie zgodności servicepacka 3

Zainstaluj Microsoft UAA.

instalacja - kliknij aby powiększyć :

uaaasetup.th.jpg

Uruchom ponownie komputer.

Nie będzie dźwięku to zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej Realtek High Definition Audio Driver R2.48.

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

analogowe.th.jpg wycz.th.jpg

OK - OK.

prawidłowe ustawienia :

ustawieniarealtek.th.jpg

W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.

zawiodło próbowałem wszystkiego być może to jest problem na płycie głównej ?

kondeee , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie oraz literówki. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Zainstaluj :

sterowniki do chipsetu płyty głównej.

instalacja :

chipset.jpg

Uruchom ponownie komputer.

DirectX.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Masz min. .NET Framework 2.0 ?

Nowszy .NET Framework 3.5.

Masz zainstalowany Windows XP PL Service Pack 3 ?

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to wcześniej włóż ją do napędu CD, zminimalizuj /.

Uruchom ponownie komputer.

Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją - Zastosuj - OK.

Odłącz głośniki, mikrofon oraz słuchawki z gniazda komputera i podłącz ponownie.

Jeżeli sterowniki zostały zainstalowane to wejdź w panel sterowników i tam są testy głosu/dźwięku - testuj.

Kliknij PPM / prawym przyciskiem myszki / na kartę dźwiękową Realtek High Definition Audio w Menedżerze urządzeń przy rozwiniętym Kontrolery dźwięku, wideo i gier - Wyłącz - uruchom ponownie komputer :

wycz.th.jpg

Jeżeli instalujesz nowe sterowniki do karty dźwiękowej to wcześniej zainstalowane musisz najpierw odinstalować

w ,Dodaj lub usuń programy" a następnie przeczyścić komputer np. programem CCleaner.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Płyta główna : http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … me-rh.html

Sterowniki : http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … me-rh.html

Masz zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC883.

Mam płytę GIGABYTE tylko inną oraz dokładnie tą samą kartę dźwiękową i powinno wszystko działać :slight_smile:

Możesz jeszcze sprawdzić starsze dobre sterowniki które mam zainstalowane Realtek HD R2.03.

J/w - zmień/popraw tytuł tematu :frowning:

xman dzięki za to że poświęcasz mi czas lecz próbowałem wszystkiego co mi napisałeś postaram się jeszcze raz opisać problem miałem go od dawna reinstalacja systemu nie pomogła od razu po reinstalacji komputer nie oddawał dźwięku lecz znajdywał głośniki reinstalowałem sterownik

Jakie masz głośniki oraz zainstalowane kodeki ?

Skichałeś tytuł tematu przez edycję, poprzedni był lepszy :frowning:

Proponuję np. Brak dźwięku - płyta główna GIGABYTE GA-81945GZME-RH

lub Brak dźwięku - karta Realtek ALC883 :wink:

głośniki mam logitecha z subuferem podejrzewam że może być zniszczone wejście będe musiał sprawidzić

Nie chodziło mi o markę głośników tylko czy to są np. zwykłe stereo, 5.1 itp.

Przecież możesz sprawdzić za pomocą słuchawek na tylnym lub przednim panelu komputera lub pożyczyć na pięć minut głośniki od sąsiadki i przy okazji :wink:

Jeszcze sprawdź :

ustawieniaw.th.jpg

Jeżeli stereo to ustawiasz Wolnostojące głośniki stereo - Zastosuj - OK,

jeżeli np. 5.1 to ustawiasz Głośniki systemu Surround Sound 5.1

Może za dużo ,majstrowałeś" w BIOS-ie i wyłączyłeś w nim kartę dźwiękową ?

Jeszcze nie raz pomaga gruntowny scandisk :

PPM / prawym przyciskiem myszki / na dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdzanie błędów - Sprawdź

zaznacz wszystko tak jak na screenie - Rozpocznij - Tak.

Restart komputera - czekaj…

gruntownyscandisk.jpg

lub przywracanie systemu.

w biosie ? możliwe nie wiem tylko jak ją odpalić jeśli już nic tu nie da sprawdzanie dysku miałem wiele formatów kompa i dalej występuje to samo czy restart biosa pomoże ? jakie skutki ma restart biosa?

Dodane 19.05.2010 (Śr) 21:54

głośniki mam 2.1 i głośność urządzenia maksymalna

Dodane 19.05.2010 (Śr) 21:55

aa słuchawkami nie jednymi sprawdzałem wszystkie łącza więc to nie jest wina głośników