Brak dźwięku po aktualizacji

Dziś po automatycznej aktualizacji windows 7 przestał działać mi dźwięk, suwaki są na maksa. Jak to naprawić?

Przeinstalować sterowniki dźwięku.

W windows 7 powinieneś wyłączyć automatyczne aktualizacje .

że co?
Nigdy nie wyłącza się aktualizacji. Po coś one w końcu są.
Jeśli chodzi o audio, to tak, jak pisze @voxcordi, przeinstaluj drivery od tego. Pobierz najnowszą ich wersję ze strony producenta MOBO jeśli masz integrę, a jeśli masz zewnętrzny układ - to ze strony producenta owego układu audio.

Odinstalowałem sterowniki, i automatycznie zainstalowało mi nowe. Wciąż bez dźwięku. Karta integrowana, używam jeszcze dodatkowo DFX audio enhancer, ale jak go wyłączam to też brak dźwięku.

Hej,

A jaką płytę główną posiadasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam. Stara płyta. MSI Mainboard G31TM-P35 .

Płyta ma kodek dźwiękowy ALC888S. Możesz pokazać na screenach ustawienia dźwięku te systemowe i z panelu Realtek-a?

W moim przypadku aktualizacje ZAWSZE sprawiają problemu nie dość że zjadają dużo miejsca na dysku

Nie mam panelu realteka, kiedyś miałem kartę creative, padła mi i po prostu przełożyłem głośniki do integrowanej odinstalowując te od creative, ale wszystko działało ok.
bmp
(upload://oxaFoUEFnXko8HzZJxawoBKaCC3.jpeg) bmp bmp ![bmp|401x440]
bmp
bmp

A które urządzenie masz zaznaczone jako domyślne? Widzę że chyba wyjście cyfrowe. A powinno ustawione być Głośniki (Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio).

  1. Odinstalować DFX Audio Enhancer.
  2. Zainstalować Realtek High Definition Audio Driver ze strony:
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/G31TMP35#down-driver&Win7%2064 - o ile Twój system jest 64-bitowy? Jeśli nie, wybierz właściwy system z menu rozwijanego.
  3. Po zainstalowaniu wejdź do Panel Sterowania > Dźwięk > Odtwarzanie i tam zaznacz głośniki Realtek High Definition Audio jako domyślne. Zamknij okienko.
  4. W Panelu Sterowania sprawdź czy jest pozycja Menadżer Realtek HD Audio. Tam ewentualnie ustaw pozostałe opcje panelu Realteka pod swoje preferencje.
    DFX Audio Enhancer nie instaluj dopóki nie uzyskasz w powyższy sposób “normalnego” audio.

Tak, sprawdzałem każdej z trzech opcji, na każdej brak dźwięku.

Odinstalowałem DFX, dalej nie było dźwięku. Usunąłem to cyfrowe urządzenie audio(wyłączyłem je tylko całkowicie w opcjach, i od razu wyskoczył komunikat że zostało teraz odinstalowane), dźwięk wrócił. Ale już zainstaluje te sterowniki, chyba nie pogorszy sprawy.

Te sterowniki mogą być? https://www.realtek.cz/download-ALC888-sound-driver-for-Windows7-64bit.html czy będzie jakaś różnica między tymi z pańskiego linku?

Owszem, może być różnica! Warto jednak korzystać ze stron firmowych płyty głównej, czyli linku, który podałem, bo może się zdarzyć, że np. nie pojawi się Menadżer Sterowania Realteka, a jest przydatny.
Różne wersje sterowników Realteka. brane z różnych stron, bywają bardzo kapryśne, a nawet wprowadzające w błąd w swoich ustawieniach.

Ok. Dzięki za pomoc wszystkim.