Brak dźwięku po aktualizacji

(Lecho1523) #1

Dziś po automatycznej aktualizacji windows 7 przestał działać mi dźwięk, suwaki są na maksa. Jak to naprawić?

(voxcordi) #2

Przeinstalować sterowniki dźwięku.

(qa3259154) #3

W windows 7 powinieneś wyłączyć automatyczne aktualizacje .

(blumberplumber) #4

że co?
Nigdy nie wyłącza się aktualizacji. Po coś one w końcu są.
Jeśli chodzi o audio, to tak, jak pisze @voxcordi, przeinstaluj drivery od tego. Pobierz najnowszą ich wersję ze strony producenta MOBO jeśli masz integrę, a jeśli masz zewnętrzny układ - to ze strony producenta owego układu audio.

(Lecho1523) #6

Odinstalowałem sterowniki, i automatycznie zainstalowało mi nowe. Wciąż bez dźwięku. Karta integrowana, używam jeszcze dodatkowo DFX audio enhancer, ale jak go wyłączam to też brak dźwięku.

(Dimatheus) #7

Hej,

A jaką płytę główną posiadasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Lecho1523) #8

Witam. Stara płyta. MSI Mainboard G31TM-P35 .

(Dimatheus) #9

Płyta ma kodek dźwiękowy ALC888S. Możesz pokazać na screenach ustawienia dźwięku te systemowe i z panelu Realtek-a?

(qa3259154) #10

W moim przypadku aktualizacje ZAWSZE sprawiają problemu nie dość że zjadają dużo miejsca na dysku

(Lecho1523) #11

Nie mam panelu realteka, kiedyś miałem kartę creative, padła mi i po prostu przełożyłem głośniki do integrowanej odinstalowując te od creative, ale wszystko działało ok.
bmp
(upload://oxaFoUEFnXko8HzZJxawoBKaCC3.jpeg) bmp bmp ![bmp|401x440]
bmp
bmp

(Dimatheus) #12

A które urządzenie masz zaznaczone jako domyślne? Widzę że chyba wyjście cyfrowe. A powinno ustawione być Głośniki (Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio).

(Astor44) #13
  1. Odinstalować DFX Audio Enhancer.
  2. Zainstalować Realtek High Definition Audio Driver ze strony:
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/G31TMP35#down-driver&Win7%2064 - o ile Twój system jest 64-bitowy? Jeśli nie, wybierz właściwy system z menu rozwijanego.
  3. Po zainstalowaniu wejdź do Panel Sterowania > Dźwięk > Odtwarzanie i tam zaznacz głośniki Realtek High Definition Audio jako domyślne. Zamknij okienko.
  4. W Panelu Sterowania sprawdź czy jest pozycja Menadżer Realtek HD Audio. Tam ewentualnie ustaw pozostałe opcje panelu Realteka pod swoje preferencje.
    DFX Audio Enhancer nie instaluj dopóki nie uzyskasz w powyższy sposób “normalnego” audio.
(Lecho1523) #14

Tak, sprawdzałem każdej z trzech opcji, na każdej brak dźwięku.

(Lecho1523) #15

Odinstalowałem DFX, dalej nie było dźwięku. Usunąłem to cyfrowe urządzenie audio(wyłączyłem je tylko całkowicie w opcjach, i od razu wyskoczył komunikat że zostało teraz odinstalowane), dźwięk wrócił. Ale już zainstaluje te sterowniki, chyba nie pogorszy sprawy.

(Lecho1523) #16

Te sterowniki mogą być? https://www.realtek.cz/download-ALC888-sound-driver-for-Windows7-64bit.html czy będzie jakaś różnica między tymi z pańskiego linku?

(Astor44) #17

Owszem, może być różnica! Warto jednak korzystać ze stron firmowych płyty głównej, czyli linku, który podałem, bo może się zdarzyć, że np. nie pojawi się Menadżer Sterowania Realteka, a jest przydatny.
Różne wersje sterowników Realteka. brane z różnych stron, bywają bardzo kapryśne, a nawet wprowadzające w błąd w swoich ustawieniach.

(Lecho1523) #18

Ok. Dzięki za pomoc wszystkim.