Brak dzwieku po formacie

czesc,

C-Media CMI9739(A) @ SiS 7012 Audio Device PCI - to moja karta dźwiękowa

gdyby mógł ktoś mi podać sterownik/ kodek , taki żebym miała dźwięk. Jestem “zielona” , nie mogę sobie poradzić sama a nikt nie ma czasu. :stuck_out_tongue:

jedyne co zrobiłam to zainstalowałam Realteka. nie wiem co dalej?

prosiłabym o gotowe linki.

Podaj model plyty głównej ,jak nie Wiesz jak ,ściągnij i zainstaluj CPU-Z 1.54 , zobacz co jest napisane w zakładce Mainboard - napisz ,albo daj screena…

P.S - jaki masz system zainstalowany na komputerze ? jaki servis pack ?

Zapewne masz płyty od kompa (sterowniki)… Kliknij na mój komputer–>właściwości–>menadżer urządzeń–>sprzęt–>i włóż płytę ze sterami od kompa i w tym menadżerze urządzeń chyba będą takie żółte trójkąciki lub wykrzykniki…Gdy włożysz płytę ze sterami nie instaluj nic ,tylko tam przy urządzeniu gdzie będzie wykrzyknik żółty naciśnij prawym klawiszem i następnie -->aktualizuj sterownik , później i wyskoczy okienko ,naciśniesz dalej i zacznie Ci przeszukiwać kompa i płytę , jak znajdzie to się samo za instaluje…Pzdr…Pytaj jakbyś nie wiedziała o co chodzi… ^^

wszystko odczytywuję z EVERESTA.

Nazwa płyty głównej ASRock PE Pro

Typ magistrali SiS MuTIOL

nie wiem czy o to chodzi.

No mam Windowsa XP…

Opis sterownika CODEC Microsoft CCITT G.711 A-Law i u-Law - tak tam jest napisane jęsli chodzi o sterownik.

ymm, nie mam zadnego Codec Paca, ponieważ pobrałam chyba ze 3 i zaden i cały czas niec nie było, stwierdziłam że pewnie sa one nieprawidłowe więc usunełam. :stuck_out_tongue:

więc chyba nie mam żadnych kodeków. :]

Dodane 23.04.2010 (Pt) 20:05

Urządzenie AGP nVIDIA GeForce4 MX 440 - moze to jest model plyty głownej… :slight_smile:

Dodane 23.04.2010 (Pt) 20:08

ee, to pewnie karta graficzna… kurcze, naprawdę się nie znam. :stuck_out_tongue:

To jest karta graficzna… ;]

Po pierwsze te “Urządzenie AGP nVIDIA GeForce4 MX 440” to karta graficzna.

Po drugie tu masz sterowniki do twojej karty dzwiękowej http://www.download.net.pl/8469/C-Media … E-2000-XP/ ściągnij je i zainstaluj.

Po trzecie to raczej nie karta graficzna :slight_smile:

Same sterowniki dźwięku nie rozwiążą problemu…trzeba wiedzieć jaki jest zainstalowany servis pack ( bezpłatny, dostarczony przez producenta, pakiet zawierający nowe funkcje i/lub zbiorczą aktualizację bezpieczeństwa i poprawek - w wielkim skrócie) koleżanka wspomniała ,że ma XP -ka - jezeli ma SP 2 to oprócz sterowników dźwięku potrzebna będzie poprawka KB888111 która pozwala na wykrycie przez system operacyjny Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 układu dźwiękowego o standardzie High-Definition .

Jeżeli system jest świeżo zainstalowany ( lub po formacie ), należy instalować w następującej kolejności:

-najnowszego Service Packa dla danego systemu (dla XP jest SP3, dla Visty SP2, dla 7 na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma);

-najnowsze sterowniki do posiadanej płyty głównej,

-najnowsze sterowniki do posiadanej karty dźwiękowej,

-najnowsze sterowniki do posiadanej karty graficznej,

-biblioteki DirectX.

P.S - jeżeli masz EVEREST podaj jaki masz serwis pack , jak nie Wiesz jak ,znajdź na pulpicie ikonkę Mój komputer - Właściwości - System - tam powinno być napisane…

jeżeli nie czujesz się na silach to poproś kogoś kto Ci w tym pomoże ( znajomy ,kolega…)

Dodane 23.04.2010 (Pt) 20:59

A tak na marginesie ,potrzebujesz sterowników dźwieku C Media a nie… Realteka TUTAJ masz sterowniki do Twojej płyty głównej…

Jednak wcześniej wypadałoby odinstalować sterowniki Realteka i przeczyścić rejestr systemowy CCleaner-em.

Dziękuję !!

już działa wszystko :slight_smile:

wy to jednak się znacie :]