Brak dźwięku po formacie -.-

Witam, mam problem jakoś miesiąc temu zrobiłem po raz pierwszy formata sam, i zrobiłem ale nie ma dźwięku, dzisiaj próbowałem cokolwiek zdziałać ale nie umiem. Próbowałem też na temacie formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html w którym X-man ładnie wszystko opisał ale u mnie bez szans, komputer uparty że masakra ;/

Wracając wszystko zrobiłem chyba po kolei jak pisze, wchodzę w panel sterowania dźwięki i urządzenia audio, zakładka audio i głos, i w tych zakładkach ( każdy wie o co chodzi) powinno coś być ja mam pusto, " Brak urządzeń odtwarzania " itd.

Wchodzę w menedżer urządzeń Kontrolery dźwięku, audio i gier, i Żółty wykrzyknik świeci się obok " Kontrolery multimediów audio". Dodam że już go aktualizowałem, nie podziałało, myślę z czasem że po prostu karta dźwiękowa poszła, no ale cóż,

Mój komputer : Microsoft Windows XP, wersja 2002, Dodatek Service Pack 3 :wink:

karta dźwiękowa intel coś tam ( nie pamiętam numerków ale sprawdzałem w everest home edition)

Czegoś nie podałem proszę się upomnieć

Bardzo proszę o pomoc :frowning:

XJohnyX , w pierwszej kolejności podaj model płyty głównej (odczytasz go za pomocą np AIDA64)

  1. Zainstaluj to:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … ft_bus.exe

  1. Jak się “pokaże” dźwięk to jeszcze to:

http://www.realtek.com/downloads/downlo … Down=false

( tu musisz wybrać do odpowiedniego systemu )

pozdrawiam

Petrasck, ale zabłysnąłeś, tak jakbym tego nie robił heh,

Podaj dokładną nazwę płyty głównej.

FUJITSU SIEMENS D1521 moja płyta główna :slight_smile:

baruch niestety nic nie pomoglo dzwiek dalej sie nie pokazal :>

Dodane 01.10.2011 (So) 1:09

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawienie, będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

czy instalowałeś sterowniki chipsetu dla swojej płyty głównej ? jakie zainstalowałeś sterowniki ? Po formacie instalujesz wg. kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.

  2. UAA - Universal Audio Architecture - potrzebne do wykrycia karty dźwiękowej Realtek HD.

  3. sterowniki do karty dźwiękowej.

  4. sterowniki do karty graficznej.

  5. DirectX 9.0c.

P.S - tutaj strona ze sterownikami ze strony producenta dla Twojej płyty głównej

kliszak, kurcze żeby to było takie proste te sterowniki do chipsetu znaleść ;/ jeszcze do mojego fujitsu ;d

wchodzisz na link który ci podałem ,następnie otwierasz zakładkę : Please select the product - strzałka w dół - i wybierasz D1521 , pokaże ci się stronka Download results for D1521 , wybierasz system Microsoft Windows XP - + z lewej strony , zaznaczasz Windows XP ,programik przekieruje cię na stronę ze sterownikami dla twojej płyty głównej.

P.S - czy wszystko trzeba ci łopatologicznie tłumaczyć ?

kliszka, w takich tematach tak ;> bo zielony jestem :>

Robię tak jak powiedziałeś, ściągam, i pisze że plik jest uszkodzony ;>

XJohnyX , to pobierz jeszcze raz. :slight_smile:

właśnie przed chwilą ściągnąłem Intel® Chipset Software Installation Utility dla Twojej płyty… nie wiem dlaczego tobie się to nie udaje… :o

Dobra, udało się przy 3 podejściu, dokończe twoje zalecenia i poinformuje i wynikach.

hoola kolego , wcześniej wypadałoby odinstalować sterowniki które już zainstalowałeś . Prosiłem cię abyś je wymienił…

Usunąłem z komputera wszelkie zainstalowane sterowniki które wcześniej próbowałem instalować :slight_smile:

Dodane 01.10.2011 (So) 14:32

Dzięki za wszelkie pomocy, temat do zamknięcia, widzę że tego się nie da uratować,

All co pomagali dzięki :wink:

Dodane 02.10.2011 (N) 9:30

Witam ponownie :), udało odzyskać dźwięk za pomocą kolegi tutaj, i z innego forum jakaś porada była i w końcu udało się odtworzyć dźwięk w głośnikach podpiętych do komputera, tylko teraz mam mniejszy problem ale chciał bym go zlikwidować, Gdy podpinam głośniki do tylniego wejścia, tak samo z słuchawkami, to leci przez głośniki i zaraptem z komputera, jest to trochę dziwne że z komputera leci dźwięk i denerwujące ;>

Jeżeli ktoś wie o co chodzi i wie jak naprawić proszę o pomoc :slight_smile: