Brak dzwięku po każdym restarcie na X-Fi Music

Witam,

Zainstalowałem sobie Windows 8 na dysku VHD. Wszystko działa jak należy jednak są problemy z dźwiękiem na karcie Soundblaster X-Fi Music.

Jak zainstaluję sterowniki to dźwięk jest od razu bez konieczności restartu. Jednak gdy zrestartuje się komputer dźwięku już nie ma i ponownie trzeba instalować sterowniki które działają do kolejnego restartu … I tak w nieskończoność trzeba instalować sterowniki po każdym restarcie. :shock:

Zastanawiam się czy to problem tego że Windows 8 nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny czy tego że jest on zainstalowany na VHD ? :expressionless:

Jakieś sugestie ?

Przecież to jest jeszcze beta, więc nie oczekuj, że wszystko będzie ładnie działać. Na jesień wyjdzie RTM, Creative napisze nowe sterowniki I jestem pewny, że wszystko będzie ok. Tymczasem niestety albo zrezygnujesz z tej karty I przełączysz się na zintegrowaną, albo niestety musisz się pogodzić z brakiem dźwięku.

Oj chyba nigdy nie miałeś styczności z produktami Creative. Ich sterowniki są jedyną przyczyną dla którego uciekłem do Asusa.

Co to autora tematu, spróbuj pobrać sterowniki przystosowane do Win8 ze strony creative. Wydali je dopiero parę dni temu i są w wersji Beta (i najprawdopodobniej nigdy z niej nie wyjdą).

Tak na prawdę są to te same 2 letnie nie aktualizowane sterowniki z pod visty i 7, z tym że jakoś działające na Win 8.

Sposób 1: Dźwięk jest ale na innych kanałach Karty, wejdź w Menadżer Urządzeń i wyłącz i włącz Kartę Creative.

Sposób 2: Zmień ustawienia w pliku Speakers (lokalizacja: C:\ProgramData\Creative\Spi{00000003-00000000-00000007-00001102-00000005-00211102}\Speakers ) i zmień nazwę [GAME] na [MUSIC] i zapisz.

PS. Po instalacji sterownika i restarcie systemu w “Centrum Akcji” Windowsa wyskoczy informacja o dodatkowej instalacji “Aplikacji Creativa”, bedzie to Panel Kontrolny Karty, gdzie mozna ustawić jej Kanały.