Brak dźwięku po reinstalacji Windowsa


(Zielony2906) #1

Witam.Musieliśmy niestety na naszym staruszku ponownie zainstalować Windowsa xp.Po odpaleniu nie ma dźwięku.Widzę podobne wątki ale niestety nie potrafię sobie poradzić.Laptop to Acer Travelmate 4060:) W m.u. żadnych wykrzykników.Będę wdzięczny za pomoc.


(Chojinka) #2

jakos nie wydaje mi się aby XP sam sobie wszystko zainstalował a płyty ze sterownikami napewno nie posiadasz. wejdz na stronę producenta, znajdz swój model i ściągnij stery. Zainstaluj - zrestartuj kompa i daj znać czy coś słychać...


(Zielony2906) #3

Dzięki za odpowiedź.Wcześniej sciągnąłem ze strony Acera sterowniki dla tego modelu ale niestety moja ogromna wiedza skończyła się na sciągnięciu.Wylądowały w downloadsach i teraz czym ja mam to otworzyć/zainstalować?:confused: Mnóstwo ikon a ja zielony:/


(DarkPeter) #4

jak archiwa, to 7Zipem np. http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Progra ... 12559.html


(ADR1991) #5

Może pomiędzy nimi jest gdzieś plik .exe? Sprawdź i podaj jakie mają rozszerzenia te pliki.


(Dimatheus) #6

Hej,

Przede wszystkim na początek należy zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej. Następnie restart systemu i instalacja sterowników do dźwięku. Znajdziesz je na przykład tutaj. Ewentualnie najnowszą wersję sterowników dźwiękowych znajdziesz też na stronie producenta - tutaj.

Jeśli nadal dźwięk nie będzie dostępny konieczne będzie zainstalowanie poprawki umożliwiającej wykrycie karty audio w standardzie HD (KB888111) bądź instalacja najnowszego SP3 - zalecane rozwiązanie drugie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(michalj82) #7

Tu jest komplet sterowników: http://support.acer.com/us/en/product/default.aspx?tab=1&modelId=232


(Zielony2906) #8

Rozpakowałem ten sterownik. Starałem się go zainstalować,ale pod koniec instalacji wyskakuje błąd... nie ma on żadnej nazwy. ???


(X Zdzislawx) #9

Spróbuj stąd ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/t ... 60/driver/

zainstaluj wszystkie stery


(Zielony2906) #10

pobrałem sterowniki z- http://support.acer.com/us/en/product/d ... Id=232.czy jakaś kolejność instalowania obowiązuje??? bo coś tak słyszałem???


(X Zdzislawx) #11

najpierw chyba do chipsetu a później jak leci (przynajmniej ja tak instaluje :D)


(Zielony2906) #12

Instalacja chipsetu nie powiodła się . Wyskoczył błąd...THE INSTALLSHIELD ENGINE(iKERNEL.EXE) COULD NOT BE LAUNCHED.Klasa niezarejestrowana.


(X Zdzislawx) #13

znalazłem coś takiego

-- Dodane 25.09.2011 (N) 17:01 --

najlepiej t wpisać w google i poszperać


(Zielony2906) #14

czy to rozwiązanie pomoże???


(X Zdzislawx) #15

Spróbuj a się dowiesz :x


(Zielony2906) #16

pobrałem i zainstalowałem INSTAllshield z http://support.installshield.com/kb/vie ... id=Q105097 ale on żąda podania jakiegoś kodu aktywacji? a nic takiego nie mam,ani nie mogę tam znaleźć???

-- Dodane 27.09.2011 (Wt) 21:16 --

pobrałem i zainstalowałem INSTAllshield z http://support.installshield.com/kb/vie ... id=Q105097 ale on żąda podania jakiegoś kodu aktywacji? a nic takiego nie mam,ani nie mogę tam znaleźć???

-- Dodane 27.09.2011 (Wt) 21:20 --

pobrałem installshield z http://support.installshield.com/kb/vie ... id=Q105097 ale on po instalacji żąda jakiegoś kodu aktywacji? nie ma go tam nigdzie ,ani nie dostałem takiego???


(X Zdzislawx) #17

http://www.dobreprogramy.pl/InstallShie ... 12027.html spróbuj stąd

-- Dodane 27.09.2011 (Wt) 21:36 --

http://www.google.com/search?q=iKERNEL. ... =firefox-a i tu poszukaj


(Dimatheus) #18

Hej,

A zainstalowałeś najpierw sterownik do chipset'u? Bez niego instalacja może się nie udać.

System + poprawki. Następnie chipset, dźwięk i grafika - między kolejnymi instalacjami oczywiście restarty. Później cała reszta - karty sieciowe, peryferia, etc. Na końcu aktualizacja DirectX'a.

:arrow: Który plik uruchamiałeś i otrzymałeś taki komunikat - setup.exe?

:arrow: Instalujesz sterowniki z poziomu konta o uprawnieniach administratora?

:arrow: Czy z instalacją innych programów też masz problem? Szczególnie tych pobranych z internetu?

:arrow: Jakiego programu antywirusowego używasz?

Nie wszystko, co się znajdzie na necie, jest zgodne z prawdą. :stuck_out_tongue: O klucz prosi, bo aplikacja jest płatna. Spróbuj zastosować się do tego - pierwszy z wyników podanych przez xZdzislawx. Ściągnij aktualizację i zainstaluj. Następnie restart systemu. Czy po restarcie coś się zmienia?

Przydałoby się też zainstalować SP3 do Windowsa XP. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus