Brak dzwięku po zmianie płyty głównej

Witam zmieniłem asusa p5 na GA-P35-S3L i postawiłem od nowa windowsa i od tego czasu nie mam dzwięku ani z płyty ani z karty dzwiękowej na pci .Zainstalowałem Driver max i puki co instaluje wszystkie sterowniki jakie mi poleca.

Czemu najzwyczajniej w świecie nie ściągniesz sterowników ze strony producenta, tylko instalujesz je jakimś zewnętrznym badziewiem - które notabene może wyrządzić więcej szkody niż pomóc?

Nie wiem jaką masz rewizję płyty także jeżeli nie jest to 1.0 to obok nazwy na stronie producenta możesz wybrać inną rewizję.

tylko że nie ma tam win 10

A po instalacji W10 sterowniki same się nie zainstalowały? Miałeś jakieś brakujące urządzenia w menedżerze urządzeń? Na pewno instalowanie sterowników jakimiś Driver Bossterami nie jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza pod W10.

Zapamiętaj ten dzień jako pierwszy z reszty swojego życia. Od dzisiaj jesteś mądrzejszy przynajmniej o jedną powszechnie uznawaną prawdę:
Nigdy więcej nie używaj Driver Max, Driver Booster, ani żadnych tego typu menadżerów instalacji sterowników.

Tak jak napisał @LORDEK - najlepsze stery do Twojej płyty głównej znajdziesz na stronie producenta tej płyty.
W Twoim przypadku bez względu na rewizję płyty głównej jest to Realtek ALC888. A stery do tego kodeka znajdziesz nawet w bazie DP:
–>> Realtek HD Audio R2.82 <<–

2 polubienia

czy jeszcze jakieś sterowniki są potrzebne do poprawnego działania dzwięku?

Raczej nie. Jeżeli po instalacji dalej nie ma dźwięku to może trzeba zmienić urządzenie do odtwarzania: PPM na głośnik systemowy obok zegara - > urządzania do odtwarzania - > głośniki - > ustaw domyślne

ok za 10 min napisze co i jak

po instalacji sterownika nadal nie ma głosu a głosnik jest na domyślnym
Po instalacji nie mam tego kontrolera na pasku

W menedżerze urządzeń masz jakieś błędy / wykrzykniki?

nie

Czy w Panelu Sterowania masz pozycję pn. Menedżer Realtek HD Audio?

nie nie ma a w dodaj usuń programy jest

To podaj jeszcze nazwy podpozycji z Menadżera Urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Mogą być dwie pozycje!

AMD High Definition Audio Device
Realtek High Definition Audio

W Dodaj-usuń programy, a raczej Programy i funkcje, masz pewnie dokładnie pozycję Realtek High Definition Audio Driver. Czy tak?

tak dokładnie

Wobec tego:

  • w Programy i funkcje odinstaluj pozycję Realtek High Definition Audio Driver i zrestartuj komputer;
  • następnie w Menadżerze Urzadzeń sprawdź czy jeszcze jest pozycja Realtek High Definition Audio. Jeśli będzie odinstaluj ją z górnego Menu Menadżera Urzadzeń i… zrestartuj komputer ponownie.
    Po którymś z restartów powinien wrócić dźwięk.
    Jeśli nie, uruchom Aktualizacje i sprawdź czy system zechce pobrać sterowniki audio.
    Jeśli nie, to dopiero teraz zainstaluj oprogramowanie ze strony: https://www.dobreprogramy.pl/Realtek-High-Definition-Audio-Codecs,Program,Windows,21164.html
    Uwaga! Cały czas piszę o uruchomieniu dźwięku zintegrowanego. Jeśli masz zamontowaną kartę audio PCI, to ją wymontuj!

ok.dam znać jak poszło

Edytowałem ostatni wpis! Ostatnie zdanie!