Brak dźwięku podczas nagrywania w Fraps/audacity itp


(Majster1942) #1

Masz frapsa ale nie masz dźwięku? lub masz dźwięk ale słyszysz wraz z nim charczenie? nie jesteś jedyny z tym powszechnym problemem :smiley:

To samo tyczy się programów typu audacity itp.

Rozwiązanie :

1.Wejdź w Start-->Panel Sterowania--->Dźwięki i urządzenia audio--->zaawansowane--->opcje--->właściwości--->Realtek HDa primary insput zaznacz opcje MIKS STEREO daj OK (miks stereo doda się z nową kolumną ale będzie na dole wyciszony odchacz to )

Nie wiem od czego to zależy ale teraz 40% z was powinno mieć problem z głowy a większa połowa powinna mieć charczący dźwięk

2.Włączamy Menedżer Realtek hd... (ikona głośnika z falą dźwięku jest na pasku zadań w prawym dolnym rogu) gdyby nie było... odłączamy i podłączamy głośnik wtedy samo wyskakuje, w moim przypadku (karta gigabyte) zakładka mikser-->na dole jest kolumna nagrywaj a pod nią ustawienia (ikona klucza francuskiego) zaznaczamy WŁĄCZ NAGRYWANIE WIELOSTRUMIENIOWE dajemy OK ZASTOSUJ i gotowe


(Xaros) #2

A co jeśli dźwięk wyprzedza obraz?

Należy sprawdzić ilość fpsów w danej grze i średnią ustawić w opcjach nagrywania frapsa. Czyli jeśli w grze mamy ok 20-25 fpsów nie ustawiajmy 30 klatek bo animacja przyspieszy, dźwięk wyprzedzi obraz lub na odwrót. Optymalną ilością klatek to ~25.