Brak dźwięku podczas oglądania filmów, grania w gry itp

Witam, mam problem z odtwarzaniem dźwięku w moim laptopie (Asus, win 10). Problem dotyczy słuchawek i głośników. Nic nie słyszę podczas oglądania filmów, grania w gry czy nawet ustawiania głośności na suwaku, jednak gdy wejdę w panel sterowania>sprzęti i dźwięk>dźwięk i kliknę “testuj” normalnie słyszę pojawiającą się melodyjkę. Próbowałem zainstalować nowe sterowniki lecz nic to nie dało. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Masz na myśli głośniki wbudowane czy podpinane (zewnętrzne)? Co to laptop (model)?

głośniki wewnętrzne, model to M509DA

Nie ma tam czasem więcej niż jednego urządzenia wyjściowego audio?
To, które klikasz na testuj, jest ustawione jako domyślne?

Mam tylko słuchawki (ustawione jako domyślne) i głośniki.

Witaj @Rafixo0o

Sterowniki instalowałeś ze strony producenta? Czy DriverBoosterem lub czymś podobnym?
Dźwięk przestał działać z dnia na dzień, czy nie działa od momentu zainstalowania Windows?

Sterowniki ze strony producenta. Wczoraj przez przypadek wypiął mi się kabel ze słuchawek podczas grania i dźwięk znikł. Nie pojawił się nawet w głośnikach ( po odłączeniu kabla).

W regulacji głośności jak naciskasz na ikonkę obok zegara, jak wejdziesz w mikser głośności, to nie masz czegoś wyciszonego? Czy w trakcie odtwarzania muzyki zielony sygnalizator dźwięku pokazuje się tak samo jak przy teście gdy leci dźwięk?

W mikserze wszytko na swoim miejscu. Co do zielonego wskaźnika to porusza się tylko podczas testu.

Klawisz Win+i -> System -> Dźwięk - zrób zrzut i tu wrzuć (nie zaszkodzi też Preferencje głośności i urządzeń aplikacji (na dole strony Dźwięk).



Z góry dodam, że “rozwiąż problem” nic nie dało.