Brak dzwięku - prawdopodobnie problem ze sterownikami

Witam!

Wczoraj sformatowałem dysk twardy i zainstalowałem xp z sp2. Niestety od tego czasu nie mam dźwięku. Jak zawsze instalowałem sterowniki z płyty dołączonej przez producenta płyty głównej. Próbowałem też szukać w internecie podobnych tematów, ale żadnej mi nie pomógł.

Na xp bez sp wszystko działało pięknie.

Moje parametry sprzętu według EVERESTa:

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

Płyta główna

Typ procesora Intel Pentium 4, 1800 MHz (18 x 100)

Nazwa płyty głównej Asus P4P800-VM (3 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale-G i865G

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Asus AMI (06/12/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Karta dźwiękowa Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3]

Po wielu próbach zrobiłem tak jak doradziła mi pewna osoba. Zainstalowałem wszystko co jest na płycie dołączonej do producenta. Dźwięk o dziwo działał, ale tylko przez chwilkę. Po zrestartowaniu komputera dźwięk nie działa dalej. Z ciekawości spróbowałem zainstalować jeszcze raz sterowniki chipsetu. I znowu dźwięk działał, ale po zresetowaniu znów go nie było.

Już tracę cierpliwość. Proszę o pomoc

Odinstaluj dokładnie wszystko co karta muzyczna - link.

viewtopic.php?p=396552#396552

Pobierz i zainstaluj ten ster, o ile dobrze podałeś typ płyty głównej.

http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- … 3538.shtml

Odinstalowuję w menedżerze urządzeń sound max. I klikam skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu to znowu sound max jest. Tak jakbym w ogóle go nie usunął. Nie wiem o co chodzi :|.

A czytałeś co napisałem i link, odinstaluj i nie skanuj, po restarcie kompa na wszystko jak da rady daj anuluj - gdy zacznie wykrywać kartę i instaluj nowy ster.

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=242661

viewtopic.php?f=19&t=230120

Hmm… jakoś mam problem. odinstalowuje sterownik sound max. Restartuje komputer. I po 1 sec wyskakuje mi dymek znaleziono sprzęt audio. A po drugiej sekundzie, że zainstalowano sound max…

To pobierz ten ster i instaluj,restart kompa i zobacz teraz.

Pobrałem, klikam install i nic się nie dzieje. A jeśli chcę zrobić to przez menedżer urządzeń. Klikam aktualizuj sterownik i wskazuję katalog, to dostaję komunikat, że nie znaleziono bardziej odpowiedniego sterownika niż aktualny… Mimo tego, że przed sec odinstalowywałem sterownik…

Sprawdzaj często w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika

lub znaku zapytania jak jest to włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ możesz spróbować bez płytki /.

Hmm… a usunać “starsze sterowniki”? Bo mam tam sound max i starsze sterowniki. Może to i to trzeba usunąć?

A rozpakowałeś go do katalogu systemowego ? później przejdź do katalogu XP steru i spróbuj uruchomić sterownik z instalall.exe , jak tu nie pójdzie menadżer urządzeń i dźwięk i daj aktualizuj sterownik i podaj lokalizację tego steru co rozpakowałeś do XP,restart i zobacz.

Jak tak nie ruszy, menadżer urządzeń i dźwięk i właściwości i zakładka sterownik i aktualizuj sterownik i podaj lokalizację steru lub z pozycji dodaj usuń sprzęt i podaj lokalizację steru.

Lub usuń stery dźwięku programowo jak da radę - link i instaluj nowy.

viewtopic.php?t=9838

Rozpakowałem do c:/windows i tam klikam install i bezskutecznie. Próbuje potem przez menedżer urządzeń i kreator wywala komunikat “nie znaleziono bardziej odpowiedniego sterownika niż aktualny”. I klikam zakończ.

W dniu 08.06.2008 , o godzinie 11:17 został dopisany post przez mariuszb

Dobra próbuję.

Spróbuj tego sterownika - producenta płyty.

http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/misc/a … 80WHQL.zip

Ja nie pójdzie to tu masz wszystkie stery.

Audio i pobierz ster do XP ten który ma powyżej 24 MB, rozpakuj do katalogu w katalogu systemowym i start z setup.exe.

http://support.asus.com/download/downlo … =P4P800-VM

Te 24-megowe stery też nie działają. Dzwięku jak nie było tak nie ma :(. Próbuję program My Drivers.

W programie Driver Cleaner nie mogłem znaleść sterowników mojej karty.

W dniu 08.06.2008 , o godzinie 11:48 został dopisany post przez mariuszb

Podejrzewam, że już mam taki syf w tych sterownikach, że komputer głupieje.

To coś masz z płytą instalacyjną XP - zrób tak jak w linku i postaw świeży system ponownie od razu XP z SP2.

Jak coś masz kręcone ustaw na standard.

viewtopic.php?t=25048

Użyj do audio sterownika producenta płyty ten 24 MB.

Po wgraniu świeżego systemu najpierw zainstaluj sterowniki do płyty głównej.

Sterowniki płyty głównej to te z płytki CD? Intel Chipset inf for Update program?

Pobierz sobie najnowsze ze strony producenta - Utilities, podałem linki i wszystko masz.

http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/misc/u … 021003.zip

I te zastosuj.