Brak dźwięku - problem z instalacją sterowników

Witam, otóż wczoraj kupiłem mikrofon do CSa i nie chciał on działać. Dziś więc postanowiłem pokombinować z różnymi sterownikami oraz zmieniałem ustawienia i teraz całkowicie straciłem dźwięk. Sterowniki jakie miałem to SoundMAX (wyczytałem, że one niekoniecznie współpracują z mikrofonem). Teraz próbuje wszystkiego, a i tak nie mogę odzyskać dźwięku…

Ktoś mi poradzi, co zainstalować, aby dźwięk znów wydobywał się z głośników? :slight_smile: Instalowałem już wszystko i ciągle nie ma.

Podaj model płyty głównej i system jakiego używasz.

Nie pokazuje…

11bj2pu.png

A system to wg programu Windows XP Professional z dodatkiem SP3.

Pokazuje. Z tego co widać - to może być płyta Asusa K8-VX (lub jej pochodne produkowane jako OEM dla producentów komputerów). Swoją drogą - powinieneś mieć do niej taką książeczką z napisem “Manual” …

Sterownik pobierasz tu: http://support.asus.com/download.aspx?S … BVHkdckHVr

Wywalasz wszystko co do tej pory po-instalowałeś, i jak dźwięk ci wróci - to można będzie wrócić do tematu mikrofonu (w międzyczasie - znajdź co to za mikrofon kupiłeś - bo mikrofonów na rynku jak psów …)

O kurde. Jesteś wielki - dźwięk powrócił :slight_smile: Dzięki :slight_smile:

Słuchawki to ESPERENZA EH 103… Znaczy się, wcześniej tego nie dopowiedziałem, one są od razu z mikrofonem.

A teraz jak patrzyłem w CSie, to mikrofon nadal nie działa… Dodam, że kumpel wczoraj kupił identyczne słuchawki i u niego na laptopie wszystko działa jak należy…

To teraz zostaw w spokoju sterowniki, i zajmij się kombinacjami na poziomie ustawień “Urządzeń do nagrywania”. Dokładnie co masz ruszyć - ci nie napiszę - bo w przypadku wynalazków, trzeba się posiłkować metodą prób i błędów.

A gdzie mam wejść? Bo nie mam pojęcia gdzie są te “urządzenia do nagrywania”.

Poszukaj albo w Panelu Sterowania, albo wręcz po stronie oprogramowania karty dźwiękowej (w oba miejsca powinieneś dostać się klikając ikonkę oprogramowania bądź głośnika na pasu stanu (tuż obok zegarka systemowego)).

Mikrofon już działa… Niestety występuje dziwne echo oraz trzeszczenie - jak coś powiem, to w tle słychać powtarzane słowa…

Nawet jak poruszam myszką lub kręcę kółkiem od myszy, to w słuchawkach słychać :x

W regulacji głośności spróbowałem wszystkiego i nie znalazłem rozwiązania…

Problem ten występuje u wielu ludzi, przeczytałem gro tematów i nic to nie dało…

Pomoże ktoś?