Brak dzwięku przestrzennego 5.1


(Swierkuuu) #1

Witam, mam bardzo dziwny problem, posiadam głosniki Genius 5.1 na zintegrowanej karcie dzwiękowej, ale mam problem z dzwiękiem przestrzennym w filmach DVD jest normalnie dzwięk z wszystkich głośników ale jest on taki sam w wszystkich a nie przestrzenny, mam zestaw kodekow k-lite pack, dadam jeszcze iż głośniki napewno są dobrze podpięte bo jak dam w ustawieniach dzwięku sprawdzanie 3d, to głos wypodbywa się z wszystkich głosników. Filmy uruchamiam na all play'erze 4.2. Proszę o pomoc.


(kliszka) #2

Jakiego programu używasz do odtwarzania filmów DVD - dźwięk 5.1 - jaki system , jaka płyta główna.. czy po instalacji systemu był wgrywany sterownik chipsetu ?


(Swierkuuu) #3

Używam All Playera, bo powerDVD nie wiadomo czemu nieodtwarza niektórych fimów, system windows XP SP3, sterwonik chipsetu tak prawdopodobnie był wgrywany, płyta główna Gigabyte GA-M61PME-S2.


(kliszka) #4

NVIDIA MCP61 Chipset Driver - ściągnij i zainstaluj , restart kompa , następnie ściągnij i zainstaluj

sterowniki AUDIO Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip. Należy pamiętać aby wcześniej odinstalować sterowniki dźwięku które masz obecnie na komputerze.. Możesz to zrobić programem Revo Uninstaller dostępnym pod :

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html

Co do sterowników płyty głównej to znajdziesz je tutaj :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... os=winxp32 , następnie skonfiguruj dźwięk w Menadżerze Realtek HD Audio

który będzie dostępny po instalacji sterowników dźwięku..

Co do samego odtwarzania filmów DVD lub innych ...odinstaluj ALL Playera i zainstaluj sobie The KMPlayer 2.9.4.1436

ze stronki : http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlaye ... 12538.html , odtworzy wszystko włącznie z dźwiękiem przestrzennym 5.1.. a na dodatek ma już w sobie pakiet kodeków... naprawdę polecam.. jakby co.. to daj znać..czekam..


(Swierkuuu) #5

a co z starymi kodekami ? zostawić je ?


(kliszka) #6

Wywal.. i przeczyść rejestr CClaner -em. http://master-pc.eu/viewtopic.php?f=42&t=66