Brak dźwięku przez hdmi

Witam. Mam następujący problem : przy podłączeniu komputera z systemem windows xp do monitora i telewizora panasonic, na tym telewizorze nie mam dźwięku z komputera. Podłączyłem za pomocą kabla HDMI. Przy podłączeniu laptopa do tego TV z systemem Windows 7, wszystko działa bez zarzutu. Proszę o pomoc, mc foto. 

Rozumiem że używasz w obu przypadkach tego samego złącza HDMI w TV oraz tego samego kabla ze złączem HDMI z obu stron (bez żadnej przejściówki DVI-HDMI) lub sprawdziłeś że źródło problemu nie jest w nich (jeśli nie to zamień je miejscami i sprawdź czy nic się nie zmieni).

Czy ustawiłeś w systemie wyjście dźwięku (domyślne urządzenie audio) na HDMI?

W zależności od karty graficznej może być niezbędne podłączenie jej w środku kabelkiem z wyjściem S/PDIF karty dźwiękowej.

Wiem że w przypadku kart nVidia trzeba zainstalować sterownik w wersji z obsługą dźwięku po HDMI.

Potem trzeba w ustawieniach karty graficznej ustawić typ połączenia na HDMI z Audio (nie pamiętam już dokładnie jak to jest oznaczone) a żeby ta opcja była dostępna musi być już w tym momencie podłączony do komputera po HDMI monitor/TV obsługujący dźwięk po tym złączu (przynajmniej ja tak miałem ze swoją kartą nVidia na XP).

W obu przypadkach to samo złącze i kabel. Wyjście dźwięku, gdybym miał w ustawieniach na HDMI, to bym na to ustawił, ale nie mam takiej opcji. Moge wybrać 2nd outpout lub primary outpout. O kabelku słyszałem, liczę może na inne opcje :confused: . Sterowników szukałem, jeden poszedł na grafikę, więcej próbowałem na karcie dźwiękowej (w większości otrzymywałem napis, że żaden sterownik nie jest obsługiwany czy coś w tym stylu). Problemem jest to, że na tym kompie nie mam dostępu do internetu. Co do kabelka : jak mogę sprawdzić (w sensie gdzie w kompie), czy jest on ? Mogę ewentualnie prosić o szczegółowe info. o tym kabelku : głównie chodzi mi o cenę i gdzie go można kupić. Karta graficzna to : nvidia geforce 9400 gt. 

To nam absolutnie nic nie daje, musiałbyś podać nazwę producenta karty oraz dokładne jej oznaczenie modelu.

Sam kabelek nie powinien być drogi, to zwykła dwużyłówka podobna do kabelka od włącznika w obudowie lub diody.

Tylko że nie każda płyta główna ze zintegrowaną dźwiękówką ma złącze S/PDIF i podobnie karty dźwiękowe na PCI też często nie mają tego złącza.

Z kolei na kartach graficznych które wymagają takiego połączenia złącze wejścia audio wygląda podobnie jak złącze wentylatora i łatwo je pomylić ale w instrukcji od tej karty (od tego jej modelu) powinno to być wyraźnie napisane że karta wymaga takiego połączenia i powinno być na rysunku pokazane gdzie dokładnie jest na niej to złącze.

Jeśli masz na karcie graficznej na śledziu złącze HDMI to może nie potrzebuje ona dodatkowego kabelka.

Wejdź w panel kontrolny nVidii i tam poszukaj w ustawieniach połączenia HDMI opcji dźwięku, powinieneś gdzieś tam mieć opcję cyfrowego dźwięku.

Tu masz przykładowe screeny gdzie tego szukać (sorry że to czyjeś z sieci ale ja już nie mam windowsa):

http://obrazki.elektroda.pl/4727852500_1366473254.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/2473824300_1357941785.jpg

Jak nie masz takiej opcji to pobierz ponownie ze strony nVidii sterownik do twojej karty i ponownie go zainstaluj mając podłączony TV kablem HDMI do komputera (możesz najpierw odinstalować obecny i zrestartować system), po instalacji i restarcie powinna ci się pojawić opcja HDMI z dźwiękiem (jak się nie pojawi to chyba jednak trzeba połączyć tym dodatkowym kabelkiem).

_ EDIT: _

Tu jest podobny wątek i koleś pisze że musiał połączyć tym dodatkowym kabelkiem: https://forums.geforce.com/default/topic/497386/hdmi-no-sound-9400gt/

Spróbuję ze wszystkimi sposobami. Jakby co, odezwę się. Narazie dzięki wielkie za wszelką pomoc :wink:

a czy w ustawieniach dźwięku masz tą opcję do wyboru ?

2cb782e3909cbce941e5d7c302bd.jpg

Jeśli nie to zainstaluj jeszcze raz sterowniki…

Mam tylko do wyboru jakieś wyjścia dźwięku od realteka…  :/ . Jak znajdę jakieś dobre sterowniki to zainstaluję :slight_smile:

Powinny działać te ze strony nvidii - wydanie 340.52 WHQL:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

W telewizorze powinny być dostępne ustawienia dźwięku HDMI (Analogowe czy jakoś)

Wracam ponownie. Sprawdziłem dzisiaj w komputerze (internet już w nim jest) i kabelek mam podpięty. Jakieś inne propozycje rozwiązania problemu ? W telewizorze dość dużo grzebałem i tam nic nie da się zrobić :confused:

Czy masz w ustawieniach dźwięku opcję nVidia HDMI Out?

Jeśli nie masz to zainstaluj ponownie sterowniki od grafiki, koniecznie przy podłączonym TV do komputera po HDMI (na wszelki wypadek niech będzie on też włączony) bo wtedy instalator powinien wykryć połączenie po HDMI i dodać opcję HDMI Audio Out (tak było u mnie).

Jeśli masz w ustawieniach dźwięku opcję HDMI Out i masz ją wybraną a w TV nadal nie ma dźwięku to pokombinuj z ustawieniami w TV, czasem żeby TV przyjmował dźwięk po HDMI trzeba zmienić profil wejścia HDMI (w niektórych TV mylnie jest to opisane jako nazwa urządzenia w opcjach danego wejścia HDMI) i na którymś powinno zadziałać.

Czasem też pojawia się w systemie kilka wyjść HDMI Audio Out i trzeba po przełączać się między nimi bo tylko na jednym z nich zadziała ci dźwięk.