Brak dźwięku przy podłączeniu TV z PC

Witam.

Męczę się z nim od dobrych 4 miesięcy.

Kupiłem TV LG 42PG100R tutaj instrukcja obsługi [instrukcja.pl/i/lg_42pg100r_telewizor_plazmowy_instrukcja_obslugi]

Karta graficzna to palit gf 9600GT z wejściem dvi.

Chciałbym podłączyć go z PC. Nie chce jednak używać kable euro scart. Aktualnie podłączony mam kablem hdmi-dvi i obraz śmiga świetnie, ale co oczywiste nie mam dźwięku. I w tym cały problem. Podpinałem już wieloma kablami polecanymi na forum w różnych kombinacjach i nic. Po prostu nic. Kupowałem kable jakie polecali mi goście w sklepach komputerowych i nic. Na pc dźwięk leci, a na TV nic. Oto jakimi kablami próbowałem podłączyć

minijack ->2x cinch

minijack-minijack

20090721145802.jpg

Proszę o sprawdzoną informacje, jakim kablem mam co połączyć żeby dźwięk działał.

niektóre karty graficzne maja taki malutki kabelek ktory wpina sie pomiedzy grafike i dzwiekowke dzieki temu poprzez prezejsciowke hdmi przesylany jest rowniez dzwiek. A co do innej drogi sugerowalbym rozgaleznik mini - jack - 2x chinch ( cena +/- 1,50 ) i podlaczyc 2x chinchem do TV

Moja karta takiego wejścia nie ma. Przynajmniej z tyłu. Mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć to drugie rozwiązanie? Co gdzie podpiąć

Kabla minijack- 2 chinch już używałem jeśli o to chodzi

nie chodzi o wyjscie z tylu, wyjscie znajduje sie na karcie, tuz obok wentylatora/radiatora, wtyczka podobna do wtyczki od coolera 2 pinowa. a rozwiazanie 2 polega bardziej na tym zeby podlaczyc to na przelotce bo “gotowe” kable przechodzace z minijacka na chinche sa dosyc zawodne i jakos nigdy nie mam do nich 100% zaufania. wlaczasz to oczywiscie zamiast glosnikow, jezeli chcesz podlaczyc do TV jako dzwiek dodatkowy i masz karte dzwiekowa na ukladzie Realtecka ( zintegrowana) to podlaczajac 2 zestaw glosnikow, w tym przypadku glosniki TV, musisz podlaczyc je przy wlaczonym komputerze i ustawic dzwiek na 4 kanaly.

Musi działać Jack 3,5mm stereo na 2x RCA. Jeżeli nie działa to masz coś nie tak albo z kartą dźwiękową, albo z gniazdami w telewizorze.

Witam ponownie. Spróbowałem jeszcze raz tego jack 3.5 -> 2x rca i dźwięk działa, ale jest kolejny problem…

w INPUT mam tak:

TV

AV1

AV2

COMPONENT

RGB PC

HDMI/DVI

Problem jest taki, że teraz obraz mam na hdmi/dvi, a dźwięk mam tylko na COMPONENT.

Co teraz mam zrobić, żeby zarówno obraz jak i dźwięk był na component?

Jakie kabelek/przejściówke kupić do wizji ?