Brak dźwięku przy zgrywaniu materiału video z VHS na PC

Witam serdecznie

Mam problemy ze zgraniem filmów z magnetowidu VHS za pomoca tunera MSI TV@nywhere. Jedyne, co udało mi się uzyskać, to obraz bez dźwięku. Rok temu z kolei (ostatnia próba) nie mogłem uzyskać obrazu, a miałem sam dźwięk. Nie pamietam jakich kabli i jakiej konfiguracji sterowników wtedy użyłem, więc skupię się na moim obecnym problemie:

1.SPRZĘT

tuner TV MSI TV@nywhere

(opis tutaj - http://www.morele.net/msi-tvanywhere-plus-lite-analog-tv-tuner-lite-retail-11570/)

magnetowid Sony slv-e477 Smart Engine (pożyczony)

Poniżej zdjęcia sprzętu i przejściówki jaką posiadam.

bi8673_zdjecia_sprzetu1.jpgks7894_zdjecia_sprzetu2.jpgob5577_zdjecia_sprzetu3.jpgab2569_zdjecia_sprzetu4.jpg

zj8807_zdjecia_sprzetu5.jpg

Po podłączeniu magnetowidu kablem antenowym do telewizora jest zarówno dźwięk jak i obraz. Po podłączeniu tym samym kablem do tunera jest obraz, ale nie ma dźwięku (w głośnikach oraz nagrywanych filmach). I nieważne, jakie źródło dźwięku bym wybrał w programie - zawsze jest to samo.

Pomyślałem nad jakimś alternatywnym podłączeniu magnetowidu do karty- poprzez euro-złącze, chinche… Doradźcie coś proszę, kabli mam przeróżnych sporo, pokombinuję. I pytanie- czy przez antenę uzyskam lepsza jakość obrazu niż przez chinche?

Pozdrawiam!

http://www.msi.com/index.php?func=prodd … rod_no=616

Nowe sterowniki? A co pisze w manualu zaglądałeś?

Przecież dźwięk musisz podłączyć do gniazda Line-In karty dźwiękowej. Do tunera podłącza się tylko sygnał wideo.

Ok, rozumiem, właśnie rok temu podłączyłem chinche i przejściówką do karty muzycznej sam dźwięk, bo obrazu nie było. Ja mam takie pytanie: jeśli obraz mm z anteny, to jak doprowadzić dźwięk? Ja zrobiłem tak: Obraz z anteny, a dźwięk poprowadziłem z wideo przejściówką widoczną na przejściu (euro-złącze) na chinche dźwięk (czerwony i biały) i potem te 2 chinche przejściówką która je łączyła w jeden line-in karty graficznej). Jako źródło dźwięku do przechwytywania wybrałem line-in i nic nadal… Dlatego trochę się zdziwiłem.

Martwi mnie to, że żadna próba uzyskania obrazu poprzez chinche żółte się nie powiodła - mimo wybrania w źródle obrazu compositive. Może mam kabel uszkodzony, kupowałem na giełdzie…:frowning:

Jeśli sygnał podajesz przewodem antenowym (a nie euro lub cinch) to podawanie oddzielnym kablem dźwięku jest całkowicie zbyteczne (i tak tuner w tym samym czasie nie przyjmie dźwięku z gniazda cinch jeśli odbiera sygnał przewodem antenowym)

Sprawdź w oprogramowaniu tunera ustawienia PAL B/G D/K itp.

ja ze swojego tunera muszę dźwięk podłączyć do karty muzycznej line-in żeby uzyskać dźwięk

Do jakiego gniazda podłączyłeś kabel w magnetowidzie?

to wszystko zależy od tunera, mam tuner firmy Compro i żadnych dodatkowych kabli nie muszę podłączać, wszystko idzie do komputera przez PCI-E. Ale skoro ten tuner mu działa i nic nie pisze, że nie ma dźwięku przy odbieraniu programów TV to znaczy, że ma podłączony ewentualny kabelek lub jego tuner tego nie wymaga.