Brak dżwięku przy zgrywaniu VHS!

Temat stary ale zawsze na czasie. Mam kilka kaset VHS z czasów młodości i próbuję je zgrać na laptopa.
Posiadam EasyCap i wszystko zgrywa się dobrze ale brak jest dżwięku przy zgrywaniu z magnetowidu.Magnetowid to Elekta i posiada wyjścia i wejścia vide i audio.Już trafia mnie bo męczę się z tym już kilkanaście dni i klops.Wszystko niby podłączone dobrze.Zgrywam programem AVS Video Recorder.Proszę o pomoc bo dla mnie to ważne wspomnienia a mam już prawie 70-tkę.Pozdrawiam!

1 polubienie

Ja co prawda nie używam Windowsa, ale postępowanie jest standardowe. Sprawdź czy grabber tworzy nowe urządzenie dźwiękowe, sprawdź czy jest aktywne i domyślne wybrane w programie do zgrywania wideo.
Można też puścić dźwięk prosto z magnetowidu do wejścia mikrofonowego w laptopie na przykład takim kablem.

Kabel chinch-mini-jack

Jak magnetowid ma tylko wyjście mono trzeba użyć kabel mono.

Kabel chinch-mini-jack mono

Już mnie to zdenerwowało całkiem i podłączyłem magnetowid pod kompa stacjonarnego ale teraz nie wiem gdzie włożyć wtyk od audio-do wejścia mikrofonu czy głośnika?Nadmieniam ,że w laptopie mam 10 a w stacjonarnym 7. Grabber wykrywa audio w 2 pkt. mikrofon zgodny z interface oraz wejście liniowe to który mam zaznaczyc przy ustawieniach?

Podłączenie do głośników nic ci nie da. Najlepiej podłączyć pod wejście liniowe.

Jak masz ustawione suwaki? W opcjach nagrywania masz podciągnięty suwak?

Zrobię tak jak polecacie ale mam pytanka: 1. czy powinno słychać dżwięk przy zgrywaniu? 2. jaki program byłby najlepszy? 3. mam graberra 1160 może mam złe sterowniki? A jak podłączyc pod wejście liniowe?

Hej,

To zależy od ustawień - można zrobić tak, by było słychać, ale brak odsłuchu wcale nie musi powodować braku nagrania fonii.

Skoro zgrywa obraz, to chyba jednak sterowniki są oki. A jak przez złącze liniowe? Po prostu wyprowadzasz sygnał z magnetowidu i podłączasz pod czerwoną i białą chinch w grabberze.

  • A możesz zrobić zdjęcie tylnego panelu magnetowidu, żeby zobaczyć jakie ma złącza?
  • Jak z magnetowidu wyprowadzasz sygnał - poprzez złącze Euro-Scart czy może przez chinche (video po kompozycie i audio w stereo)?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zrobię zdjecia i prześlę.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/15e5873d16188e42

https://www.fotosik.pl/zdjecie/9185775b44c2ad8c

Hej,

Oki, już widzę, że z wizja leci po kompozycie (czyli jedno RCA), a dźwięk jest monofoniczny. Zatem żółte złącze z grabbera podłączasz pod złącze video out, a jedno ze złącz audio (czerwone lub białe) podłączasz do audio out. Można też zastosować taki rozgałęźnik, by dźwięk był zgrywany na dwóch kanałach, albo na etapie authoringu po prostu zaznaczyć, że dźwięk jest monofoniczny, ale ma być odtwarzany na obu kanałach - by uniknąć sytuacji, że gra tylko jedna kolumna.

attachment

Czy możesz pokazać, jakie masz zaznaczone opcje w programie w zakładce Ustawienia?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Prześlę zdjęcia z ustawienia jak wrócę od córki ze Szczecina.Mam pytanko czy można zgrać vhs np. przez tuner dvb-t lub inny sprzet.Pozdrawiam!

Przez tuner dvb-t nie, to zupełnie inny rodzaj kodowania, ale już przez tuner telewizyjny analogowy tak. Sam kiedyś zgrywałem poprzez kartę Winfast 2000 XP Expert, a że gdzieś zapodziałem kabel/przejściówkę, a musiałem coś zgrać na szybko, to wykorzystałem wejście antenowe i też zadziałało. Jakość była, co oczywiste, trochę gorsza, ale nadal dobra.

Hej,

Ewentualnie karta telewizyjna hybrydowa, która obsługuje i analogowy, i cyfrowy sygnał. :slight_smile: Ja zgrywałem moje kasety VHS na takiej karcie: http://pl.gigabyte.com/TV-Tuner-Dongle/U8300#kf

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki wszystkim za pomoc.Udało mi się zgrać kasety VHS przez grabbera.Miałem ustawione audio na stereo i dlatego nie było słychać a zmieniłem na mono i wszystko jest dobrze.
Jedynie problemem jest niestety jakość tych nagrań ale nie ma co się dziwić bo są to kaset sprzed 30 lat.Pozdrawiam!
Ps. Czy można domowym sposobem poprawić jakość nagrań?

Hej,

Generalnie w niektórych programach do edycji video jest możliwość ulepszenia materiału video, ale cudów bym nie oczekiwał niestety. Próbowałem takich opcji w kilku programach na zgrywanych VHS’ach z lat 90-tych i niestety szału nie było.

Pozdrawiam,
Dimatheus