[brak dźwięku] realtek AC97 zintegrowany na abit kn9

męczę się z tym od kilku dni i nic

po zainstalowaniu sterowników do karty dźwiękowej wszystko jest ładnie pięknie, ale w głośnikach nic nie słychać, w odtwarzaczu jakby normalnie odtwarza a nic nie słychać

instalowałem już wiele różnych sterowników ze strony realteka, abita i innych, instalowałem aktualizacje kb835221.exe i też nic, w biosie jest ustawione na auto i dodam że dźwięk mam włączony… nie jest nic wyciszone wszystko na max głośność ustawione

już nie wiem co robić

aha i mam w menadżerze urządzeń wykrzyknik przy nVidia WDM Video Capture (universal) kod będu: 10

Wtyczka do głośników dobrze wsadzona?

Wiesz co to chyba nie ten temat… Ale spróbuj ustawić w biose aby płyta korzystała tylko z karty zintegrowanej

tak… sprawdzałem na kilku rożnych głośnikach

spróbowałem nic z audio w biosie więcej nie ma niż karta zintegrowana

Zobacz może na płycie jest zworka(-ki) odpowiedzialny(-a) za kodek na pokładzie.

szukałem i w instrukcji sprawdzałem nic nie ma…

za to podłączyłem wszystkie kabelki i podłączyłem głośnik systemowy(nie robiłem tego bo mnie drażni ten dźwięk przy starcie systemu) i wyje jakby ambulans jechał… może w takim razie kopnięta płyta główna jest (po resecie biosu to samo)

jakby podłączyć jakąś kartę muzyczną to niby śmigać powinno, może sprawdzę jak jakaś w łapy wpadnie, wtedy to już chyba by oznaczało że to płyta główna co?

Jeśli podpinałeś “Front Panel Audio” do płyty to instnieje opcja że odłączyłes dzwięk z tylnych gniazd. Powinieneś mieć na płycie głównej spięte zworką po dwa goldpiny w dwóch miejscach w miejscu gdzie podpinasz “Front panel”

wcześniej nic nie podłączałem i nie działało, później podpiąłem front panel to działał tylko prawy głośnik

EDIT:

lord_daron , muszę przeprosić bo faktycznie spiąłem 2 zworkami i działa;D

niestety ciągle mam problem z nVidia WDM Video Capture (universal) kod błędu: 10 oraz ciągle “bibczy” mi systemowy głośnik od razu o uruchomieniu ;/