Brak dźwięku SiS 7012 Audio, Kod 10

Witam, będę wdzięczna za każdą pomoc. Sama próbowałam już rożnych sposobów, ale nic nie wychodzi. Otóż ostatnio z powodu wirusa sformatowałam komputer i od tej pory nie mam dźwięku.

Nazwa Płyty głównej to ECS L7S7A2

Dźwięk PCI SiS 7012 Audio Device

Gdy wchodzę przez Panel sterowania do Dźwięki i urządzenia audio mam 5 zakładek. W zakładce Głośność mam informacje brak urządzenia audio, a w zakładkach Audio i głos mam wszystko wyłączone i jest na szaro także nie mogę nic zmienic. W ostatniej zakładce Sprzęt, gdy klikam na Realtek AC’97 Audio poniżej mam następujący opis:

Producent Realtek

Loaklizacja: Magistrala PCI 0, urządzenie 2 funkcja 7

Stan urządzenia: NIe można uruchomić tego urządzenia (Kod 10)

Gdy wyinsalowałam Realtek i próbowałam instalować jeszcze raz to przerywało i pojawiał się komunikat o błędzie. Nie mogę też wejść Regulację głośności.

Zainstaluj te ze strony producenta: http://eu.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloa … 3&LanID=16

(poprzednie są już usunięte, ale wyczyść jeszcze CCleanerem).

Dzieki za pomoc spróbuje zainstalowac może się uda, tylko zanim to zrobię to co mam usunąć za pomocą tego CCleanera? Wiem, że może to głupie pytanie, ale nie jestem najlepsza z informatyki, a nie ma mi kto pomóc oprócz was na forum, więc nie denerwujcie się na mnie. :smiley:

W cleaner, kliknij analiza. Potem kliknij przycisk Uruchom Cleaner.

Wielkieeeee dzieki, pomogło i znow mam glosik :lol: Zacny z ciebie człowiek. :wink: