Brak dzwięku (Sound Blaster live)

witam wszystkich użytkowników tego forum

Mam problem z karta dzwiękową Sound Blaster Live,otóż nie moge jej zainstalowac…

Zintegrowana karta dzwiękowa prawdopodobnie uległa spaleniu podzczas pracy z uszkodzona karta telewizyjną (zwarcie) ,kupiłem kartę Sound Blaster 5,1 Live ale pomimo zainstalowania się karty po odpaleniu systemu dzwięku nie ma ,podczas przeglądania we "własciwościach’ menadżer pokazuje “Kontroler multimediów audio”,brak sterownika,kiedys miałem zainstalowany system zarządfzania multimediami C-media czy jakoś tak,teraz na płycie instalacyjnej do płyty głównej nawet nie widac tego programu jakby go system nie widział…

nie wiem co jest grane a juz okropnie dokucza mi brak dzwięku ,ani posluchac muzyki ani obejrzec filmu czy zagrac nie mówiąc juz o dzwiękach o powiadomieniach systemu

Moje parametry sprzętu to:

-płyta główna ASRock K7VT4A Pro

-procesor AMD sempron 2300+

-dysk twardy 15Gb (porażka)

-karta grafiki ATI Radeon 9550

-karta dzwiękowa Sound Blaster 5.1 Live

-system Widows XP Servis pack2

proszę was o pomoc w odzyskaniu dzwięku :cry:

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 19:28

system wykazuje brak urządzeń audio… :cry:

jaki masz system?

Windows Xp servis pack2

albo stąd

Audio bylo C-Media AC97 PCI Audio device

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 19:33

dzięki ,ściągnę i sprubuje i dam znac czy dziala

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 19:58

nie dziala,brak sterowników i niewidoczna karta dzwiękowa przy otwieraniu

spróbuj tego

Poczytaj i popraw tytuł na konkretny, proszę.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

Wyłączyłeś w biosie AC97??

Karta zintegrowana musi byc w Biose wyłączona(disabled)

Ta sam mam Saund blastera wiec wylacz w biosie zintegrowana i powinno byc ok.

ok sprubuje ,najwyzej dam sobie spokój…a czasu na zabawę tez mam niewiele ale dzięki ,zobaczę czy pomoże

Złączono Posta : 19.07.2007 (Czw) 16:21

w biosie wyłączone…

nie mam oryginalnej płyty instalacyjnej do karty dzwięk. jedyne co znalazlem to napisy seria SB0220 i serial number M1SB0229477001763 jeśli cos komus to mówi

Dzwięku nie ma wciąz ,system wskazuje brak zainstalowanej karty :o mimo ,że jest ona wpieta w odpowiednie miejsce i z pierwszym podłączeniem się zainstalowała

Złączono Posta : 19.07.2007 (Czw) 16:29

po właczeniu kompa pojawia się komunikat :

"A required AHQman.DLL is of an incorrect version.Make sure that is of the correct version’

płyte instalacyjną do Sound Blastera mam od kumpla też ma wersję Live ale moze inny model?