Brak dźwięku - Sprawne sterowniki

Napiszę krótko: Dźwięk jest jak w rosyjskiej ruletce, raz wszystko z dysku działa (winamp, gg itd.) ale znowu w internecie NIC z dźwiękiem nie działa i na odwrót… Sterowniki reinstalowałem chyba 10 razy, zrobiłem nawet formata i na czystym kompie nie działało… Nic prócz modemu nie było w kompie zmieniane, tak po prostu z dnia, na dzień zniknął dźwięk. Karta jest wykryta, zainstalowana, działająca, przeglądarki bez zarzutu, wszystko śmiga jak trzeba, tylko ten […] dźwięk nie działa -.-

Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS: Nic nie jest wyciszone, kabelki posprawdzane.

Być może pada ci karta dźwiękowa. Rzadki przypadek ale się zdarza.

Podłącz jakąś najtańszą na pci albo usb za 6PLN i sprawdź

Mógłbyś podać jakieś inne symptomy padania karty dźwiękowej powiązane z tymi, które podałem? Nie widzę różnicy w jakości dźwięku, dodatkowo od tego tropu odciąga mnie fakt, że dźwięk jednocześnie działając w winampie nie działa w internecie, być może nie znam się na tym wystarczająco dobrze, ale takie moje odczucie :wink: Dodam że karta zintegrowana na płycie Gigabyte EP31-DS3L - Realtek.

(Przepraszam za źle wrzucone przecinki)

Wystarczy tylko zapomniałeś dodać jaki posiadasz system bit.

Jakie masz zainstalowane kodeki ?

Ogólnie częste zjawisko,trudne do ogarnięcia.Nie wiem o co chodzi ale chyba jakiś błąd w tych kartach.

W menadżerze realtek kombinuj z ustawieniami,2głośniki,4,5,itd.Kombinuj też pozamieniać w realteku ustawienia wejść,np zmien z głośników na słuchawki.najprościej zrobić to odłącz i podłącz wtyk,

wyświetli się okno jakie urządzenie zostało podłączone,zmien np na słuchawki lub głośniki przód.Zabawy z tym jest ale da rade zrobić.

Często w ustawieniach samych kodeków trzeba też przestawić coś(już nie pamiętam)

Często pomaga zainstalowanie AC3filter…na dobrychprogramach jest.

32bit, kodeki z płyty dołączonej do pudełka, na płytce jest napisane “Ver.1.12”, nie wiem czy to wersja płyty czy kodeków, ale jest :wink:

Przepatrzyłem wszystkie opcje tego menedżera, po przepięciu kabla nagle zaczęły działać słuchawki i głośniki, a przełączyłem tylko jeden kabel od głośników -.- Ustawienia kodeków, nie wiem co to, nigdy tego nie używałem, a nie pierwszy raz formatowałem dysk na tym komputerze.

Sprawdzę AC3Filter, może pomoże :frowning:

32 bit. tylko jaki system ?

Windows XP, Vista czy Windows 7 ?

Odnośnie kodeków to najlepiej wrzuć screeny z “Dodaj lub usuń programy” (wszystko).

Win XP SP2 Z płytki z roku 2002 (mogę się mylić)

Gigabyta EP31-DS3L Chipset P35/G33/G31 rev. 1.0

Intel Pentium E2200(Dual CPU) 775 LGA

1 x 2GB RAM DDR2

Nvidia GeForce 9400GT 512mb/1024 - dokładnie nie wiadomo, różnie programy widzą, a na pudełku są obie liczby, jednak nie o grafikę tutaj chodzi :wink:

Przy instalacji windowsa na początku występowały jakieś błędy, ale w następnych próbach błędów już ich nie było i udało mi się zainstalować windowsa.

Oto screen:

http://img405.imageshack.us/img405/6990 … uutzzi.png

Logi z combofixa / hijacthis?

Nie mam zainstalowanego AC3,także nie wiem dokładnie co i jak.Jak włączysz film,na dole na pasku powinna się pojawić ikona AC3,wejdź w to

odszukaj opcje mixer (lub inna,nie pamiętam dawno to było.Win 7 znika problem) i włącz lub wyłącz,mi to kiedyś pomogło.Ogólnie bardzo ciężki temat.Spróbuj na innych wyjściach w karcie dzwiękowej.

Z tego co widzę to masz odpowiednie kodeki.

Masz zainstalowaną poprawkę KB888111 oraz sterowniki do karty dźwiękowej.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.

Zainstalowany Chipset ?

instalacja - kliknij aby powiększyć :

setupwh.th.jpg

Zainstalowałeś DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Możesz jeszcze sprawdzić instalację najnowszych sterowników Realtek High Definition Audio Codecs R2.65

Pobierz program :

dla Windows XP.

Może jeszcze pomóc :

Windows XP Service Pack 3.