Brak dźwięku stereo (nie wiem w czym problem) PROSZE O POMOC

Witam,

jestem nowym użytkownikiem i dopiero co założyłem konto by poprosić o pomoc -zacznijmy od tego, że mój komputer jest dość bardzo stary ale na tyle mi wystarcza bo mogę grać w to co lubie a w kompa nie inwestuje bo mam inne plany ale nie o tym tu mowa tak więc do rzeczy: mianowicie problem leży w tym, że nie mam jakby dźwięku w słuchawkach tzn. stereo wszystko normalnie słyszę nawet dobrze ale zauważyłem, że nie rozróżniam czy ktoś strzela z prawej czy lewej (counter strike) albo czy dźwięk dochodzi z tej czy z tej i jest to naprawdę ciężka sprawa bo nie moge rozróżnić gdyż słyszę dźwięk w środku słuchawek, słuchawki nie są za drogie ~50 zł(tracer shaggy) jednak naczytałem się przed zakupem i mają stereo i naprawdę są dobre przynajmniej mi wystarcza słuchawki mam dopnięte do głośników jednak muszą być minimalnie leciutko odpięte ( dociśnięte) od wejścia do głośnika gdyż gdy są dopięte na maxa słyszę dźwięk jakby w puszcze .Oczywiście na myśl mi wpadło, że to ich wina jednak włożenie w wtyczke bezpośrednio do komputera dźwięk jest jak z głośnikami czyli “puszka” ;/. Zmieniałem w opcjach panelu sterowania ‘Słuchawki stereo’ dałem ale nic sie nie zmienilo, sterowniki to ‘C-Media wave device’ tak sie nazywa to urządzenie wydaje mi sie ze moze to byc od komputera (lub tego gdzie wklada sie wejscie z sluchawek) gdyz nigdy nie odczuwalem na poprzednich sluchawkach, czy dzwiek idzie stad czy stad. Bardzo prosze o pomoc czy mam cos dokupic czy sprawdzic jesli chcialby ktos pomoc ( za co bede bardzo wdzieczny) a chce bym zmienil cos w opcjach to niech powie jak do nich wejsc.

Moze to byc wina takze zlych sterownikow lub jakiejsc opcji w ustawieniach nie jestem az tak zielony w sprawie komputerow jednak moglem sie czegos nie doszukac.

Masz uszkodzony kabel słuchawkowy.

Z gory dzieki za odpowiedz ale nie zabardzo zrozumialem, jesli bys mogl napisz co bym musial wymienic czy sluchawki czy cos w srodku (oby sluchawki ).

Bo zapomnialem dodac ze moje sluchawki dosc troche przeszly tzn ( z 10 razy spadly ) i kabel od mikrofonu odgryziony q_q ale dzialaja :P.

Sprawdź tak-panel ster.-dzwięk-odtwarzanie-testuj

Powinieneś słyszć sygnał testowy nazmianę lewy i prawy kanał-jeśli jest inaczej sprawdź wtyk od słuchawek,głośnika.Masz inne dobre,sprawne słuchawki np.z mp3;telefonu ?Przetestuj!

Witam znowu

wogóle nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić słuchawki z telefonu i jak się okazało normalnie słyszę (lewo, prawo-testowałem) czyli problem rozwiązany-zepsuty kabel.

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i pomoc w rozwiązaniu problemu.