Brak Dźwięku Stereo

Siema
Od wczoraj mam nowe słuchawki i zauważyłem że w laptopie mam tylko dźwięk mono ://
Słuchawki sprawdziłem na combojack w telefonie i działają poprawie a w laptopie z realtek high definition audio nie mogę ustawić w konfiguracji bassu. Wejście słuchawkowe jack działa poprawnie tylko myślę że to może być problem w realtek high definition audio. Dajcie szybko odpowiedź bo jaram się słuchawkami a tylko na telefonie mam pełną jakość ://

Pewnie słuchawki mają w jacku zintegrowane wyjście mikrofonowe, a laptop ma dwa, i czasami potrzebna jest przelotka aby działało poprawnie.

nie jestem głupi na tyle że nie widzę 2 portów na kanał prawy i lewy, mam jeden port ogl do audio i mikro ehhh

Ale to nie są porty na kanał prawy i lewy, a na mikrofon plus audio. Niektóre laptopy mają dwa porty, a niektóre jeden. Nie podałeś ani jaki to komputer ani jakie słuchawki. Skoro podłączone do telefonu, to prawdopodobnie z taką wtyczką.

Jeśli podłączasz do zwykłego stereo, to możesz mieć właśnie efekt mono, albo niepoprawną pracę kanałów.

@wasabi1084 Dobrze mówisz. Jedne słuchawki przerobiłem przy wtyczce, zamieniając kabelki. Lutownica była pod ręką i z innymi urządzeniami ich nie używałem. Tutaj odpowiednia przelotka załatwi sprawę.

Włączanie lub wyłączanie mono znajduje się w ustawieniach systemowych 10
dźwięk, na środku “włącz dźwięk mono”.
Najszybciej wpisać w lupce na dole słowo mono i wyskoczy.