Brak dźwięku w filmach o formacie DVD

Witam, podczas włączania jakiegoś filmu na PC w formacie DVD nie słychać żadej rozmowy (podkład muzyczny tak, lecz dźwięk wydawany przez aktorów: nie) Jak się bardzo głośno ustawi to słychać jakiś szept orginalny. Zna ktoś sposób by było słychać normalnie ?

P.S: W realtek nie mam ustawione Karaoke

Ściągnij VLC Playera. Uwolni cię to od przymusu instalacji kodeków.

Niestety VLC nie chce mi odtworzyć pliku .IFO. Więc nawet nie mogę włączyć ów film. Lecz nie wydaje mi się iż była by to wina kodeków gdyż mam niezawodny K-Lite Codek Pack

WYWAL wszystkie alplayery vlc i wgraj to PotPlayer x64

Dodane 01.03.2011 (Wt) 16:09

EWENTUALNIE to http://www.programosy.pl/program,powerdvd.html

Wersja Trial programu działa 30 dni. Aleś mu poradził… Wyjaśnisz mi czemu ma usuwać VLC? Chciałbym jakiegoś rozsądnego uzasadnienia. Zabłyśnij i oświeć mnie co wspólnego ma program dysponujący własnymi kodekami z instalacją innych kodeków?

Dlaczego otwierasz ifo zamiast vob?

Dziwne pytanie. Otwarcie pliku .ifo powoduje odtworzenie całego filmu DVD. A .vob trzeba otwierać kika razy (tyle, z ilu składa się film). Odinstaluj K-Lite.

Racja, zamotałem się :wink:

Odinstalowałem VLC dalej nic…

Dodane 02.03.2011 (Śr) 8:27

zainstalowałem nowszy K-lite pack ale dalej nic

Do odtwarzania dźwięku w filmach DVD nie trzeba żadnych dodatkowych kodeków. W ustawieniach karty dźwiękowej zmień sposób odtwarzania na stereo. Prawdopodobnie odtwarzanie jest ustawione jako wielokanałowe.

Dobra działa :slight_smile: Dzieki. Ale to znaczy że jak będe chciał posłuchac muzyki to adje na 5.1 a jak film to znowu stereo ?

Muzykę słyszysz poprawnie, bo jest w stereo. Ustaw na stereo i tak zostaw. No chyba, że masz więcej głośników.

Mam 5.1

Przyczyny szukaj w ustawieniach karty dźwiękowej.