Brak dźwięku w głośnikach a sterowniki

Ostatnio miałem problemy ze sprzętem i oddałem komputer do serwisu, bo mam jeszcze gwarancję. System został przeinstalowany, dysk C: został ‘odnowiony’, natomiast na dysku D: (nie-systemowym, z programami, grami itd.) pozostało wszystko, tyle że w Dodaj lub usuń programy tych programów i gier z dysku D: nie ma. Czyli te programy itd. są chyba ‘plikmi pustymi’, które trzeba zwyczajnie ręcznie skasować.

Podłączyłem głośniki, ale nie działają. Światełko się świeci, są włączone, ale nie ma dźwięku. Co robić? Karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster Audigy. Czy system nie wykrywa karty, która nie jest zintegrowana (bo zintegrowaną z płytą głowną też mam w skrzynce)? A może potrzebne są sterowniki? Na komputerze nie ma nic zainstalowanego z dźwiękiem, podłączyłem tylko głośniki.

Gdy włączam instalkę sterowników, pojawia się komunikat, że instalacja zostanie zamknięta i żeby upewnić się, że produkt jest zainstalowany przed instalacją sterowników.

Zainstalowałem nowsze sterowniki do płyty głównej i dopiero wtedy próbowałem zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej. Dalej to samo.

Może ‘wziąłem’ złe sterowniki? Płyta główna to EVGA 650i Ultra.

Jak temu zaradzić?

Prawym -> włąsciwości na moj komuter i menadzer urządzeń spróbuj recznie zainstalować sterowniki wskazując sciezke z plyty CD

Ale ja nie mam płyty ze sterownikami. Muszą być z Internetu.