Brak dzwięku w głośnikach w SONY VAIO VPCEB2Z0E (Realtek HD)

Witam.

Jakiś czas temu bez przyczyny znikł mi głos w głośnikach w laptopie. Po przeinstalowaniu systemu Windows 7 x64 wciąż wystepuje brak dzwieku w głośnikach laptopa mimo że sterownik HD Audio (ten z Windows 7) jest zainstalowany a dzwiek występuje jedynie w podłączonych słuchawkach. Instalacja sterowników ze strony Sony lub najnowszych sterowników ze strony Realtek nic nie zmienia. Nie można także otworzyć Managera audio firmy Realtek. Nie pojawia się on w Panelu sterowania ani w ikonie tray. Po wejsciu w Program Files i klikniuciu na ikone exe Managera Audio Realteka nic się nie dzieje także przy uruchomianiu jako administrator oraz w trybach zgodności. Po kliknieciu prawym na windowsowski “głośnik” i wybraniu “urządzenie do odtwarzania” pojawia się tylko opcja “głośniki” włączona jakos domyslna ale gdy klikam prawym na to i testuj mimo że widze “zielone kreseczkia” a suwak głośnosci jest na 100% to nic nie słychać. Co może być przyczyną takiego zachowania i jak to naprawić? Jakie jest prawdopodobieństwo że może być to zwyczajnie awaria głośników?

Z góry dzięki pozdrawiam.

z czego instalowałeś na nowo system? z ukrytej partycji/płyt recovery czy z nośnika tzw “czystego” czyli nie modyfikowanego przez inne firmy niż Microsoft?

jeśli z tego 2go to proponuję przywrócić system z partycji recovery (ukryta na dysku twardym) lub z nagranych płyt z systemem. Po reinstalacji takiej wszystko będzie jak po pierwszym starcie sprzętu.

zanim to zrobisz to jeszcze zrobisz to: jaka ikona głośnika jest koło zegara? z czerwonym przekreśleniem czy biała? klawisze FN+Fx działają? wciśnij Fn+ F4, powinno się pogłośnić.

Możliwe też, że padły głośniki. Jeśli masz gwarancję to oddaj na nią komputer. Serwis gwarancyjny jest ok, działa dość sprawnie.

Zanim oddasz na gwarancję przywróć system z partycji recovery/płyt recovery, dzięki temu będziesz wiedział, czy są popsute głośniki…

Zapomniałem dodać że system instalowałem z płyty CD nie dostraczonej z laptopem a partycji recovery dawno juz nie ma. Jest tylko C i D. Oczywiscie ikona głośnosci przy zegarze i jest ona biała. Klawisze Fn także działają prawidłowo. Jak wspomniałem głośność jest na 100%. wszystko wydaje sie działać prawidłowo oprócz tego że z głośników wydobywa się jedynie cisza.

oczywiście nie zrobiłeś kopii partycji recovery na dvd? system monitował o to na starcie systemu (robił to wielokrotnie (wiem bo mam laptop sony i miałem monity o zrobienie kopii partycji recovery)) dostarczonego wraz z laptopem.

pobierz jakiegoś linuxa live i uruchom go bez instalowania na komputerze, jeśli i tam dźwięku nie będzie to zostaje serwis…

wgraj to jeszcze (sterowniki ze strony Sony do twojego modelu)http://www.sony.pl/support/pl/product/VPCEB2Z0E_BQ/downloads/Preinstalled_Drivers_4943

Pisałem na poczatku że wgrałem sterownik ze strony sony. Z tym linuxem dobry pomysl. Sprawdze to i dam znać.

czasem reinstall sterowników pomaga.

próbowałem . niestety nic z tego

mam podobne objawy na komputerze stacjonarnym, komputer prawie rok był nieużywany, postanowiłem go sprzedać, przywróciłem system - XP - z acronisa (dysk był sformatowany) i nie działa mi dźwięk. Na obrazie wcześniej napewno miałem dźwięk. Spróbowałem Win7 32 bity, dograłem najpierw moje stare sterowniki - nic, później najnowsze ze strony realtek i też nic. Acha - nic to znaczy jak odtwarzam dźwięk to w mikserze pokazuje ze odtwarza dźwięk tylko nic nie słychać. Odrzucam opcje ze spalonymi głośnikami bo na drugim kompie działają

Intel Celeron D3,33Mhz, płyta ECS RC410-M z realtek Audio HD

, 1,5GB RAM