Brak dźwięku w grach

Witam.
Zauważyłem na swoim laptopie MSI, że w kilku grach nie słychać ich dźwięku. Są to Urban Empire, Realpolitiks i Need for Speed Shift. Dopiero, kiedy podłączam zewnętrzny głośnik JBL, wtedy normalnie mogę grać “z głosem”. Czy ktoś się już spotkał z takim problemem i wie, w jaki sposób można go rozwiązać? Dodam, że to jest “nowe” zjawisko, ponieważ kilka razy grałem w nie po instalacji na tym MSI i dopiero za kolejnym razem stały się “głuche”. W innych zainstalowanych grach nie ma tego problemu i dźwięk włącza się normalnie.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Czy testowałeś w ustawieniach dźwięku w systemie, jaki i ustawieniach dźwięku osobno w każdej grze?

Jestem totalnym laikiem. Mógłbyś mi wytłumaczyć krok po kroku co zrobić?

Jak masz ustawienia dźwięku w grach (opcje tej gry), tam ustawić po swojemu. Nie posiadam twoich gier. Co do systemowego, to panel sterowania dźwięk i tam musisz popatrzeć po opcjach ustawień.

Zauważyłem podobny problem przy oglądaniu filmów na tym laptopie. Zawsze oglądałem w KMPlayer, teraz nie działa w nim dźwięk. Filmy muszę oglądać na domyślnym odtwarzaczu Windowsa 10. Kiedy jednak podłączę głośnik zewnętrzny JBL do laptopa, wtedy mogę oglądać filmy przez KMPlayera. Czy ktoś jest w stanie pomóc? Czy to problem z kartą dźwiękową? Wchodziłem już przez menadżera urządzeń i tam aktualizowałem sterowniki, ale bez zmian.

A co masz ustawione jako źródło dźwięku: głośniki, słuchawki czy co?

Załączyłem screena aktualnie i cały czas ustawionego źródła dźwięku. Zmienia się ono jedynie, gdy podłączę głośnik zewnętrzny. Po jego odłączeniu wraca do źródła domyślnego.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Witaj,

Warto sprawdzić czy czasem nie masz wyciszonej aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy w ikonę głośnika gdzie regulujesz głośność tak jak pokazałeś na screen>Otwórz mikser głośności. Tam masz głośność dźwięku dla każdej z osobna aplikacji. Pamiętaj że każde urządzenie (słuchawki czy dźwięk po HDMI do innego monitora) ma swoje ustawienie.

Wszystko jest ustawione tak samo na wartość 50, którą mam zawsze

może 50 pięćdziesiątce nie równe.

Masz HDMI speakers. A sprawdziłeś nie speakers i nie microphone, tylko HDMI nazwa urządzenia? U mnie jest nazwa monitora + (NVidia High Definition Audio).