Brak dźwięku w kompie jeszcze raz

Mam prośbę, czytając podobne tematy nadal nie mogę sobie poradzić. Miesiąc temu niechcący usunąłem z Windowsa XP dodatki takie jak gry systemowe, kalkulator i niestety “equalizer” (nie wiem czy dobrze napisałem). Komputer zostawiam czasem na noc by ściągał mi pliki. Tak też zrobiłem wczoraj, dzisiaj obejrzałem film DVD, pozostawiłem kompa na chodzie jeszcze przez dwie godziny, a gdy do niego siadłem okazało się że nie mam dźwięku. Sprawdzałem systemowo czy wszystko jest ok. i "sprzęt działa poprawnie, dlaczego więc nic nie słychać, nawet dźwięków systemowych?

Może zacznij od ponownego zainstalowania sterowników :smiley: ?

może w ustawieniach masz wszystko ściszone xD

Niestety nie mam regulacji głośności…

Wygląda to na brak zainstalowanych sterowników do karty dźwiękowej.

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy nie masz jakiś żółtych wykrzykników, bądź znaków zapytania.

Jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową ?

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z dwóch pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Wejdź do panelu sterowania. Kliknij aplet, Wydajność i konserwacja. Następnie kliknij aplet System. Później kliknij sprzęt i tam wybierz Menedżer Urządzeń. Wyszukaj Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Tam zobacz czy przy którejś ikonie jest wykrzyknik. Jeśli jest, to dwukrotnie kliknij na ikonę przy której jest wykrzyknik. Tam kliknij aplet Sterownik. Następnie kliknij Przywróć Sterownik. I tak postępuj z każdą ikoną przy której znajduje się wykrzyknik. To powinno rozwiązać twój problem…

To nic nie dało, wgranie sterowników także, dźwięk jest ledwo słyszalny. Zmęczony tym stanem wgrałem na nowo system. Będę uważny następnym razem przy odinstalowywaniu czegoś z kompa. Mimo wszystko jednak duże dzięki za próbę pomocy :slight_smile:

Witam:) Nie wiem czy dobrze trafiłam? Mam taki problem: po reinstalacji windowsów nie mam dźwięku w kompie, nie wiem jaką mam kartę dźwiękową i ponoć potrzebna jest jakaś płytka do wgrania dźwięku:(, bardzo proszę o pomoc bo zostałam na święta bez dźwięku z niemym kompem:(, serdecznie pozdrawiam i czekam na jakiś odzew.

ewanna2409 , jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową ?

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z dwóch pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

właśnie sprawdziłam

nazwa płyty głownej: MSIKT4V /MS-6712/ /6PCI,1AGP,3DIMM,Audio /

karta dźwiękowa : VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Chyba dobrze napisałam… :slight_smile:

ewanna2409 , najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Czy te sterowniki w taki sam sposób się instaluje jak opisałeś w instrukcji do biblioteki?

Sterowniki do płyty głównej i do karty dźwiękowej, do których linki podałem spakowane są do archiwum (ZIP). Należy rozpakować archiwum i uruchomić instalatora poprzez dwukrotne kliknięcie na ikonę aplikacji setup.exe.

Instalujesz w kolejności podanej w poprzednim poście:

  1. Sterowniki do chipsetu płyty głównej

  2. Sterowniki do karty dźwiękowej

  3. DirectX

Rozumiem,że to wszystko mogę instalować tylko w przypadku legalnej kopii windowsów?:slight_smile:

W sterownikach z pkt 1 nie ma konkretnie setup exe, jest natomiast ikonka z ekranem i setup launcher, czy to mam kliknąć?:slight_smile: /musisz mi wybaczyć ale jestem zupełna noga w tych sprawach, nigdy tego nie robiłam , po prostu stąpam po nie znanym mi gruncie i dlatego zadaje na pewno głupie pytania:)/

Dokładnie na tej ikonie kliknij.

Jest suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper :smiley: , działa , stokrotne dzięki :smiley: , a może mi poradzisz jaki lepiej program do odtwarzania muzyki ściągnąć winamp czy windows media player?

To już zależy od Ciebie.

Możesz przetestować oba programy i korzystać z tego, który bardziej przypadnie Ci do gustu.

Ja korzystam z Windows Media Playera.

Ok :smiley: , jeszcze raz bardzo Ci dziękuję, byłam tym wszystkim strasznie dziś zestresowana. Jeżeli pozwolisz to będę tu częściej zaglądać jeżeli będę miała problemy z kompem. Nie mam się kogo zapytać a widzę ,że jesteś bardzo biegły w tym temacie :smiley: , serdecznie Cię pozdrawiam Ewa :slight_smile: