Brak dźwięku w kompie...:(

Witam! Jestem nowy i nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat… mam problem związany z brakiem dźwięku. W ogóle nic nie gra, ani mp3, filmy itp. Mam karte dźwiękową zintegrowaną REALTEK AC97 i płytę główną MSI. głośniki Tevion 5.1. Głośniki dopiero co kupiłem i raczej są sprawne, problem zaczął się gdy podpiąłem je do kompa, ale teraz gdy nawet podepnę stare głośniki, które wcześniej chodziły bez problemu teraz również nie działają. Nie wiem o co chodzi, ponieważ wszystkie ustawienia są prawidłowe, na biosie karta dźwiękowa jest włączona, sterowniki najnowsze instalowałem kilka razy i nic, w ustawieniach karty też wszystko jest w porządku. Proszę o pomoc. Z góry dzięki pozdro!

Może to zadziała :

Panel Sterowania > Dźwięk i urządzenia audio > Sprzęt

Potem zaznacz po kolei każde urządzenie i sprawdź czy przy którymś nie pisze, że jest uszkodzone. Jeśli tak naciśnij na Rozwiązywanie problemów a potem Przywróć sterownik czy coś takiego. U mnie to podziałało.

sprawdź czy podłączyłeś prawidłowo głośniki, podłącz na chwilę testowo słuchawki, wklej zawartość Menadżera Urządzeń (z rozwiniętą gałęzią Multimedialnych urządzeń).

posprawdzaj podłączenia a także ustawienia głośności (może przypadkowo dałeś mute)