Brak dźwięku w komputerze-proszę o pomoc

Witam wszystkich forumowiczów.Muszę się do was zwrócić z pewnym problemem, którego niestety sam rozwiązać nie potrafię, pomimo wielu prób.

Ostatnio kupiłem słuchawki z mikrofonem( żeby móc się porozumiewać na skyp’ie) podłączyłem je gdzieś z tyłu komputera w taki sposób, że mogłem używać tylko mikrofonu ,a dźwięk leciał z monitora ( tak mi poradził kolega, bo ja jestem noga z obsługi systemów operacyjnych)

Chciałem przesłuchać pewne nagrania i postanowiłem odłączyć słuchawki ( tam z tyłu) i podłączyłem je z przodu komputera i przełączyłem w ustawieniach audio na opcję ‘‘słuchawki stereo’’.Posłuchałem to czego chciałem i słuchawki odłączyłem ,ale kiedy to zrobiłem to dźwięk nie leciał z monitora jak poprzednio.Mimoże mam głośność ustawioną na max, nie mam zaznaczonej żadnej opcji wyciszenia oraz ustawione mam w urządzeniach odtwarzających dźwięk ‘‘głośniki monitora’’ to nie jest już jak poprzednio.

Próbowałem różnych konfiguracji zanim się tutaj zwróciłem ,ale bezproduktywnie,więc proszę o pomoc kogoś kto się na tym zna.

Mój system operacyjny:

Windows XP

Media Center Edition

Wersja 2002