Brak dźwięku w komputerze

Witam!

Posiadałem dotychczas Windowsa XP, zainstalowałem 7, ale nie mam dźwięku… Na XP działa normalnie, natomiast w 7 brak go…

Moja karta dzw. Dokładna nazwa to: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Nazwa płyty głównej MSI G31TM-P21/P35 (MS-7529). Ten głośniczek na dole elegancko jest, wyświetla się, jest na full, wszystkie opcje na full i nic. W managerze urządeń brak wyrzykników, wszystko tam okej…

Proszę o pomoc.

Wymuś windows update. Oczywiście jeśli na komputerze działa internet.

Ja po instalacji systemu Windows 7 miałem tak samo. Czytałem w internecie i się nie doczytałem. Jednak wpadłem na pomysł, że w tray’u miałem taki głośnik i jak najechałem na niego myszką to wyświetliło się brak urządzeń audio (czy coś w tym stylu). Jak nacisnąłem na ten głośnik to otworzyło się narzędzie do rozwiązywania problemów, wyszukało ten problem i samo zainstalowało sterowniki.

Windows 7 ma ten plus, że sam instaluje sterowniki, tylko dość stare…

Siemka o to link ze sterownikami Audio https://downloadcenter.intel.com/Detail … ldID=18627 Audio: Realtek* High Definition Audio Driver

P.S. Pamiętaj też o zainstalowaniu kodeków audio.

Niestety nic… Zainstalowałem i nic. Głośnik elegancko się pokazuje “rusza” jak gra, a nic nie gra…

Co może być?

Wiem że może niszowe pytanie - ale czy dobrze podpiąłeś kabelki głośników z tyłu ? Wyjmij i włóż ponownie.

Oczywiście, robiłem to, ale nic niestety :frowning:

Reinstalacja systemu też nic nie dała…

Może Ci się spaliła karta dźwiękowa ?