Brak dźwięku w komputerze

Witam
Nie działa mi dźwięk w komputerze + mikrofon.

  • sterowniki zostały ponownie zainstalowane ze strony producenta do mojego modelu laptopa
  • w mikserze głośności nic nie jest ściszone //edit: Tam nic nie ma…
  • mikrofon nie jest wyciszony
  • komputer nie był aktualizowany, dźwięk pewnego razu przestał po prostu działać
  • podłączenie zestawu słuchawkowego również nie daje żadnych rezultatów i dźwięku dalej nie ma
    //edit: - w ustawieniach dźwięku Windows 10 jest komunikat o tym, że usługa audio nie odpowiada; po wykonaniu rozwiązania problemów otrzymałem komunikat, że problemu nie można rowiązać

//edit
Posiadam monitor z wbudowanymi głośnikami. Po wyłączeniu urządzeń audio i pozostawieniu tylko sterownika od monitora to dźwięk jest, ale z monitora.

Czekaj, czekaj. Ty chcesz jednocześnie mieć dźwięk z monitora, laptopa i słuchawek?

Na linuxie się da

W Windowsie 10 też pewnie da się wskrzesić usługę Audio by działał Jack i wbudowane bieda głośniki.

Po prostu raczej trzeba naprawić błąd usługi audio ręcznie zamiast narzędziem jakie się poddało:

Jak Windows 10 jest w wersji starszej niż 1909 bez wyraźnego powodu (nie jest to jakiś „10 letni” model z kiepskim układem dźwiękowym, gdzie co aktualizacja dźwięk to loteria) to może samo uaktualnienie naprawi błędy w Windows 10.

Bardzo opcjonalnie może się spalił podzespół odpowiedzialny za Jack/bieda głośniki i dlatego trzeba sięgać po np. HDMI i głośniki monitora.